Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung E700 - obudowa Jak rozpiąć główny zawias telefonu i jak wyciągnąć taśmę?

24 Lut 2006 13:27 1146 6
  • Poziom 11  
    Wiatm.

Pamowie, planuję w najbliższym czasie wymianę obudowy w tym telefonie. Czy może mi ktoś dokładnie opisać jak rozpiąć główny zawias telefonu i jak wyciągnąc taśmę? Co jak i w jakiej kolejności. Prosiłbym też o radę co zrobić z tym zawiasem jeżeli jest wyrobiony - jak go usztywnić?
    Czy przy otwieraniu E700 powinnien być słyszalny "klik"?.
    Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Nie da sie tego opisac. Moge ci powiedziec co ci bedzie potrzebne. Penceta zagieta lub cos w tym rodzaju do zawiasa i stalowe nerwy musisz wlozyc pencete tam gdzie laczy sie korpus z obudowa lcd. masz tam zawias i musisz go wepchnac w ten caly kanal zeby potem delikatnie wyciagnoc cala gorna obudowe z korpusu. ZYCZE POWODZENIA... .

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    W magbossie są oryginalne obudowy z zawiasem i gumkami (założyłem taką i fonik wygląda jak z pod igły, wcześniej próbowałem z podrubami ale to jedno wielkie nieporozumienie na taki fon zakładać coś takiego). Jeżeli zaś chodzi o otwieranie to otwierasz dolną cześć obudowy, wyjmujesz płytę, na górze w okolicach zawiasu po lewej stronie trzeba wcisnąć czymś zakrzywionym trzpień zawiasu, poczym uchylić delikatnie na bok i powinno wyjść.
  • Poziom 21  
    Nie zgadzam sie ze tylko oryginal. zakladalem nie raz podrube i nie bylo problemow rozni sie tylko wygladem i kasa podruba 10zl a oryginal 100zl.
    Jak masz ladna podrube to zakladaj( tym bardziej ze robisz topierwszy raz)
  • Poziom 22  
    Venom_84 napisał:
    rozni sie tylko wygladem
    Ta i będzie wyglądał, prawie jak samsung akurat dla mnie ma znaczenie ten drobny szczegół jak wygląd akurat w tym fonie, pozatym kwestia ekranowania w podrubie totalny brak co prawda i na to jest sposób ale po co kombinować. To jest wyłącznie moja opinia i ktoś sie z nią może zgodzić lub nie ponieważ są gusta i guściki.

Pozdro
  • Poziom 11  
    Witam.

To zawiasik mam już opanowany (przynajmniej teoretycznie :) ). Co do zakładania org. obudów. Moim zdaniem to jest troche tak jak tankowanie malucha do pełna. Obudowa 100zł sprawny telefon w dobrym stanie 300zł. Ale swoją droga to te podruby to w większości...
    Mam jeszcze jedno pytanie związane z taśmą i z jej uszkodzeniami. Wszyscy piszą, że w razie usterki należy wymienić taśmę. Ale czy dokładnie wiadomo czemu się ona uszkadza? Puszcza jej elastyczna część? Ścieżki? Luty?

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Poprostu następuje zmęczenie materiału i taśma pęka w miejscach gdzie się zgina, więc trzeba wymieniać.