Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana taśmy w Samsung E700

03 Lut 2006 16:26 5296 9
  • Poziom 11  
    Witam kupiłem sobie Samsunga E700 no i padła tasma. Objawy do połowy przymknieta klapka wszystko dziala, a jak otworze di końca wyświetlacz robi sie biały, no i musze wymienic tasme. Teraz jak to zrobic mam tasme bez elementów. Jak odkleic wyswietlacz mały i duzy???????? Czym lutowac ?? mozna stacją lutownicza czy lepiej HOTAIR??????? Prosze o pomoc
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec od GSM
    nie ma na to jednej recepty...część kolbą,część powietrzem-róznie jak kto ma doświadczenie i mu pasuje..
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    no tak a jak wymontowac wyswietlacze przeciez one sa przyklejone?????? i jak wyjac klapke od obudowy ??????????
  • Spec od GSM
    za nie długo wysle ci okolo 30 zdjec z wymiany tej płyty...

pozdrawiam leon.
  • Poziom 20  
    To jak mozna, to też się dopisuje do tych zdjęć.
    lechu-o(malpa)wp.pl

Z góry dzięki i pozdrawiam LESZEK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najpierw delikatnie odklejam oba LCD wsuwając pod nie powolutku lancet.Przestrzegam zwłaszcza przed pośpiechem,nic na siłę.Pierwszy odlutowuję mały i tu uwaga przy pierwszym E700 poodrywałem pady od małego LCD i zaliczyłem plecy bo końcówki są bardzo delikatne i teraz robię to tak że smaruję fluxem i powolusiu grzeję hotem i odklejam taśmę małego LCD od reszty.Taśmę dużego łatwiej odlutować ale oczywiście też baaaaaardzo delikatnie.Przylutowanie nowej taśmy to już bajka i robię to normalnie Solomonem.
    Mały LCD udało mi się kupić za 90PLN...
  • Poziom 11  
    a mozna żyletą podwadzic mały wyswietlacz???????? jak odkleic tasme duzego wyswietlacza??????

Ps. dzieki za zdjecia bardzo mi pomogły
  • Spec od GSM
    maly jest klejony i na koncu lutowany i tak samo duzy... podwazenie czym chcesz tak by nie uszkodzic lcd i tasm od lcd ktore sa zlutowane:)

pozdrawiam leon.
  • Poziom 11  
    no i nic zmiana tasmy niepowiodła sie mały wyswietlacz jest naprawde bardzo delikatny tzn. jego styki, i HotAir jest niezbędny ale przynajmniej wiem co i jak podwadzic, teraz pez problemu zmieniłbym tą tasmę.
    ps. nowa tasma z wyswietlaczami kosztowala mnie 160zł

Mam nadzieje ze ten temat przyda sie w przyszłości.

Dziekuje za pomoc wszystkim i pozdrawiam.