Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać autoalarm do GOLFA? Pomóżcie.

starter55 25 Feb 2006 01:31 3674 14
Optex
    starter55
    Level 24  
    Witam
    Pytanie banalne, ale jest tego i nie moge sie połapać który wybrać autoalarm wiec prosze o porade fachowców monterów :D

VW Golf 3, 3 dzwi , Brak centralnego zamka, rocznik 1996 , diesel.
    Planuje wraz z alarmem załorzyć central na 3dzwi.
    Budzet nie jest wielki 200-250 zł ale i auto nie jest nowe.
    Poza alarmem chce zastosować jakieś niezalezne rozwiązanie (tzw. samoróbke)
    Bardzo prosze o ewentualne sugestie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    woooojtek
    Level 19  
    Tani! Zasadniczo diesle jest trudno dobrze zabezpieczyć. Nie masz centralnego odpada ci problem sterowania. Alarmów jest bez liku w sprzedaży-tanich, drogich jakich chcesz. Zakładałem w życiu różne i szczerze mówiąc nie wiem które są dobrze a które złe. Fajne wydają się "PROXIMY" które mają moduły "odcięcia" nie połączone z centralką, ale nie montowałem takiego jeszcze to nic nie powiem. Radziłbym rozejrzeć się za czymś z czujnikiem ruchu + czujnik wstrząsowy+ syrenka z własnym zasilaniem+dwa obwody odcięcia. Można sobie taki zestaw skompletować. Ważne żeby był dobrze schowany. Odciąć można elektrozwór na pompie i rozrusznik i dodatkowo założyć elektrozawór na przewodzie paliwowym. A tak szczerze mówiąc to ważne żeby migało i piszczało. Jak ukradną ci samochód to specjaliści a nie miśki spod bloku. Pozdrawiam.
    swirk
    Level 17  
    tani i dosc chyba dobry wydaje sie alarm legendford z funkcja immobilizera, zmiennym kodem, , przekazniki do ster. c.zamkiem na wewnatrz, zreszta poczytaj na forum kazdy poleca swoje alarmy i takie tematy jak Twoj byly wielokrotnie omawiane... poczytaj o metodach zabezpieczenia diesla, o elektrozaworach, odcieciu pompy, czy podaniu na nia w momencie wlaczenia alarmu masy.... efekt moze byc ciekawy dla zlodzieja... ;) przyklad mam ostatnio w rodzinie, gdzie ukladli wojkowi VW t4 , a i aku mial wyjety..bo myslal ze zaoszczedzi na dobrym zabezpieczeniu..
    a dodatkowe zabezpiecznie mozesz zrealizowac np. stosujac zawor paliwa i przekazniki, ktore np podadza napiecie za zawor w momencie przekrecenia kluczyka w pozycje zaplon, nastepnie jednoczesne nacisniecie ukrytego mikrostyku i np. pedalu hamulca... kombinuj .. powodzenia
  • Optex
    Trawik
    Level 26  
    osobiście polecam ampio bp .pozdrawiam
    darens
    Level 22  
    ja konsekwentnie jestem za TOP SAFE cena troszke duza bo~275 zł ale system bezawaryjny(top safe 30) serwis "od ręki" niestety tylko dla warszawiaków :) ,montowałem różne "giełdowe systemy" ale ten jest nr 1,brak przekazników do ster. kierunkami,kompaktowy i niezawodny.............tylko ta cena:( mimo tego polecam....275+30(ultradzwięki)+~40(syrenka)=350 zł +montaż,pozdrawiam
    xwit
    Level 33  
    Ja mogę polecić SEO.Montuję to i na razie jest super.Zero reklamacji.I jest kilka modeli.Za 250zł będziesz miał Concerto już max podpasione.Znajdziesz to na www.conda.pl Tak prawdę mówiąc to tylko limit kasowy cię ogranicza.
    User removed account
    User removed account  
    starter55
    Level 24  
    Panowie dziekuje za wypowiedzi w temacie
    Po poście kolegi @swirk blizej przyjrzałem sie LEGENDFORD F-14 i zamówiłem go. Alarm ma niezłe parametry.
    Prawde mówiąc tak samo jak na alarmie chodziło mi też na centralu bo nie przepadam za bieganiem do okoła z kluczem

A moze ktoś dysponuje opisem przewodów w golfie3 diesel właśnie pod ten alarm? :D
    To troche zaoszczedze czasu przy montarzu.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    starter55
    Level 24  
    norbert s.
    Ja nie mam centrala dlatego zamówiłem w komplecie.
    Pod ktory bezpiecznik podłanczasz zwykle alarm? Czu poprostu zrobić oddzielny?
    Gdzie zwykle montujesz syrene aby była trudnodostępna i zebym mniał dostęp do wyłącznika kluczowego przy syrenie
    Quote:
    separuj krańcówki przy wejściu do alarmy dwoma diodami
    mozesz to rozwinąć ? jaki wartość diód ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    starter55
    Level 24  
    @norbert pomogłeś :D
    Faktycznie dobry sposób z diodami
    starter55
    Level 24  
    Mam jeszcze pytanie
    Do którego przewodu w instalacji Golfa podpiąć się aby zkrosować zasilanie elektrozaworu pompy paliwa?