Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać autoalarm do GOLFA? Pomóżcie.

25 Lut 2006 01:31 3611 14
  • Poziom 24  
    Witam
    Pytanie banalne, ale jest tego i nie moge sie połapać który wybrać autoalarm wiec prosze o porade fachowców monterów :D

VW Golf 3, 3 dzwi , Brak centralnego zamka, rocznik 1996 , diesel.
    Planuje wraz z alarmem załorzyć central na 3dzwi.
    Budzet nie jest wielki 200-250 zł ale i auto nie jest nowe.
    Poza alarmem chce zastosować jakieś niezalezne rozwiązanie (tzw. samoróbke)
    Bardzo prosze o ewentualne sugestie.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Tani! Zasadniczo diesle jest trudno dobrze zabezpieczyć. Nie masz centralnego odpada ci problem sterowania. Alarmów jest bez liku w sprzedaży-tanich, drogich jakich chcesz. Zakładałem w życiu różne i szczerze mówiąc nie wiem które są dobrze a które złe. Fajne wydają się "PROXIMY" które mają moduły "odcięcia" nie połączone z centralką, ale nie montowałem takiego jeszcze to nic nie powiem. Radziłbym rozejrzeć się za czymś z czujnikiem ruchu + czujnik wstrząsowy+ syrenka z własnym zasilaniem+dwa obwody odcięcia. Można sobie taki zestaw skompletować. Ważne żeby był dobrze schowany. Odciąć można elektrozwór na pompie i rozrusznik i dodatkowo założyć elektrozawór na przewodzie paliwowym. A tak szczerze mówiąc to ważne żeby migało i piszczało. Jak ukradną ci samochód to specjaliści a nie miśki spod bloku. Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    tani i dosc chyba dobry wydaje sie alarm legendford z funkcja immobilizera, zmiennym kodem, , przekazniki do ster. c.zamkiem na wewnatrz, zreszta poczytaj na forum kazdy poleca swoje alarmy i takie tematy jak Twoj byly wielokrotnie omawiane... poczytaj o metodach zabezpieczenia diesla, o elektrozaworach, odcieciu pompy, czy podaniu na nia w momencie wlaczenia alarmu masy.... efekt moze byc ciekawy dla zlodzieja... ;) przyklad mam ostatnio w rodzinie, gdzie ukladli wojkowi VW t4 , a i aku mial wyjety..bo myslal ze zaoszczedzi na dobrym zabezpieczeniu..
    a dodatkowe zabezpiecznie mozesz zrealizowac np. stosujac zawor paliwa i przekazniki, ktore np podadza napiecie za zawor w momencie przekrecenia kluczyka w pozycje zaplon, nastepnie jednoczesne nacisniecie ukrytego mikrostyku i np. pedalu hamulca... kombinuj .. powodzenia
  • Poziom 26  
    osobiście polecam ampio bp .pozdrawiam
  • Poziom 21  
    ja konsekwentnie jestem za TOP SAFE cena troszke duza bo~275 zł ale system bezawaryjny(top safe 30) serwis "od ręki" niestety tylko dla warszawiaków :) ,montowałem różne "giełdowe systemy" ale ten jest nr 1,brak przekazników do ster. kierunkami,kompaktowy i niezawodny.............tylko ta cena:( mimo tego polecam....275+30(ultradzwięki)+~40(syrenka)=350 zł +montaż,pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Ja mogę polecić SEO.Montuję to i na razie jest super.Zero reklamacji.I jest kilka modeli.Za 250zł będziesz miał Concerto już max podpasione.Znajdziesz to na www.conda.pl Tak prawdę mówiąc to tylko limit kasowy cię ogranicza.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Panowie dziekuje za wypowiedzi w temacie
    Po poście kolegi @swirk blizej przyjrzałem sie LEGENDFORD F-14 i zamówiłem go. Alarm ma niezłe parametry.
    Prawde mówiąc tak samo jak na alarmie chodziło mi też na centralu bo nie przepadam za bieganiem do okoła z kluczem

A moze ktoś dysponuje opisem przewodów w golfie3 diesel właśnie pod ten alarm? :D
    To troche zaoszczedze czasu przy montarzu.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    norbert s.
    Ja nie mam centrala dlatego zamówiłem w komplecie.
    Pod ktory bezpiecznik podłanczasz zwykle alarm? Czu poprostu zrobić oddzielny?
    Gdzie zwykle montujesz syrene aby była trudnodostępna i zebym mniał dostęp do wyłącznika kluczowego przy syrenie
    Cytat:
    separuj krańcówki przy wejściu do alarmy dwoma diodami
    mozesz to rozwinąć ? jaki wartość diód ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    @norbert pomogłeś :D
    Faktycznie dobry sposób z diodami
  • Poziom 24  
    Mam jeszcze pytanie
    Do którego przewodu w instalacji Golfa podpiąć się aby zkrosować zasilanie elektrozaworu pompy paliwa?