witam
w telewizorze siadła przetwornica , wymieniony tranzystor BUT 12 AF , układ scalony, diody kondensatory -- przetwornica chodzi , ale jakie powinno być napięcie ( 110 V ???)
telewizor działa , ale przy włączeniu pojawiają się u góry paski , a po wystartowaniu u góry widać kolorowe linie , i zawinięcie ( jak idą napisy to zawija )
czy da rade usunąć to wchodząc w tryb serwisowy ?? a jeśli nie to co jeszcze wymienić
dodam że skaczą informacje ( np nr. programu ) z góry na dół
czy wogóle warto bawić sie z takimi usterkami???
pozdrawiam
w telewizorze siadła przetwornica , wymieniony tranzystor BUT 12 AF , układ scalony, diody kondensatory -- przetwornica chodzi , ale jakie powinno być napięcie ( 110 V ???)
telewizor działa , ale przy włączeniu pojawiają się u góry paski , a po wystartowaniu u góry widać kolorowe linie , i zawinięcie ( jak idą napisy to zawija )
czy da rade usunąć to wchodząc w tryb serwisowy ?? a jeśli nie to co jeszcze wymienić
dodam że skaczą informacje ( np nr. programu ) z góry na dół
czy wogóle warto bawić sie z takimi usterkami???
pozdrawiam