Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC AV-14JT5 wsad do pamięci.

25 Lut 2006 21:51 1305 8
  • Poziom 21  
    Mam problem z OTVC JVC AV-14JT5 na procesorze DW195C-DE3 ERL .Ktoś prawdopodobnie zmienił w opcjach serwisowych z JVC na Daewoo.(myślę tu o działaniu z pilotem.OTVC trafił do mnie po innym naprawiaczu). Proszę o pomoc może ktoś ma wsad do tego modelu .Wiem ,że z tą elektorniką są produkują trzy firmy ;AIWA, DAEWOO i JVC .Wiem też ,żę jeden pilot za drugi nie chodzi dlatego potrzebuje wsad do tego modelu .Ten wsad który jest w bazie na elektrodzie nie działa.
  • Poziom 21  
    Zaprogramowałem eeproma tym wsadem od kolegi unimar ,ale OTVC zachowuje się tak samo jak na orginalnej pamięci i na tej którą zaprogramowałem z elektody. Jedna rzecz mnie zastanawia .Po włożeniu nowej pamięci Tv po pierwszym włączeniu zawsze zachowuje się tak samo tz.Nie ma wizji ani foni chodz słychać jak pracuje WN .Za drugim włączenie dopiero startuje prawidłowo.Chyba mam uszkodzony procesor.Orginalny procesor DW195C-DE3 ERL. Mogę kupić DW195C-DE7 tylko nie wiem czy to będzie działało. Może ktoś ten temat już przerabiał ?
  • Poziom 20  
    Wsad jest na 100% dobry.Osobiście go sprawdzałem.Sprawdź SDA i SCL czy mają dobre poziomy napięć miałem w tym modelu przypadek przywartej szyny.
  • Poziom 16  
    Witam,sprawdż najpierw,czy masz sprawny odb. IR.Czy impulsy z niego dochodzą do procesora.Jeśli dochodzą ,to radzę użyć pilota univer. np.Maka.
  • Poziom 20  
    Witam.Sprawdź jaki jest wsad pamięci po uruchomieniu.Czy jest taki sam jak zaprogramowany.Jeżeli masz inną sumę kontrolną to raczej uwalony procesor.Częsty przypadek w BH7 jak byłustrzelony SDA5555 to takie cuda się robiły.Start po ok 3 sek. zapis do pamięci i koniec zabawy.Może to być podobny defekt.
  • Poziom 21  
    Impulsy do procesora dochodzą .Sprawdziłem oscyloskopem. Porównam jeszcze wszady do pamięci przed włączenie i po . Jeszcze jednej informacji nie uzyskałem to znaczy czy mogę wstawić za DW195C-DE3 ,DW195C-DE7 .Czy to będzie chodziło jeden za drugi.
  • Poziom 21  
    Huuuraaa! W końcu się udało dzięki koledze robert75n .Ten wsad który mi wysłałeś jest ok.Natomiast wsad który wcześniej zciągnołem z elektordy jest taki sam jak ten który dostałem od kolegi unimar ,ale ani jeden ani drugi nie działa. Pilot działa ,tylko musiałem zmienić geometrie i balans ,ale to już był drobiazg.Dziękuje wszystkim za pomoc .Temat zamknięty.