logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Amica PA 5580B421 - stałe napięcie 230V na zaworze, co robić?

djskate8 26 Lut 2006 11:55 2520 5
REKLAMA
  • #1 2349312
    djskate8
    Poziom 19  
    Posty: 407
    Pomógł: 28
    Ocena: 43
    Witam wszystkim. Wiem że ten temat był już wielokrotnie poruszany ale nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi. W pralce zepsuł się zawór przesterowania i uwalił programator. Wymieniłem triaka warystor i 2 rezystory smd 10 k i 330R. Narazie nie kupowałem zaworu bo to najdroższy element. Podłączyłem w to miejsce multimetr i pusciłem na cykl prania. Po chwili od włączenia słychać było jakiś "cyk" i pojawiło się 230 V na kablach od zaworu. I niestety napięcie towarzyszy do konca prania. Znika dopiero wówczas gdy zaświeci się KONIEC. Gdy napięcie by znikło to pralka powinnaby wylewać wodę. Kiedyś były wymienione 1 i 2 triak. Ale one wysterowywują jak należy. Jedyny problem to napięcie 230 V. Niebieskie mostki posprawdzałem, wizualnie też jest ok. Pomocy!
  • REKLAMA
  • #2 2351797
    nokia 3650
    Poziom 20  
    Posty: 496
    Pomógł: 17
    Ocena: 87
    Sprawdz zarowka np. 60 wat a dopiero wtedy do zarowki podlacz miernik ,bo przy takim pomiarze czesto jest zamkniecie obwodu przez inny element tak jak ty wykonales.:idea:
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 2351995
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #5 2352012
    nokia 3650
    Poziom 20  
    Posty: 496
    Pomógł: 17
    Ocena: 87
    Widze ze tu bedziemy tworzyc GG a tu chodzi o konkrety bierz zarowe i zrob co pisalem bo nas admin pogoni.
  • #6 2352016
    djskate8
    Poziom 19  
    Posty: 407
    Pomógł: 28
    Ocena: 43
    Ja już zgłupiałem. Pompa działa prawidłowo, jedynie to napięcie jest cały czas 230 V>kurcze nie podepnę tej zarówki bo mam już nową pralkę a ta jest odłączona. Zrobie to na dworze ale na wiosnę dopiero. Poproszę jeszcze o jakieś wskazówki.
REKLAMA