Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Compaq Armada M700 - problem z biosem - Pomocy !

26 Lut 2006 15:38 3536 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich - mam problem z moim laptopem - kupiłem laptopa jw
    bez dysku i napędów - wyposażyłem go w dysk i CD - mam problem
    jak to wszystko zainstalować - bios jest bardzo ubogi - jak podłącze sam
    dysk to jest widziany - jak podłącze CD to jest widziany - jak podłącze razem dysk i CD to mam komunikat " FIXED DYSK TABLE ERROR OR
    BIOS ERROR - SYSTEM HALTED " jak mam to wszystko zainstalowac poprawnie żeby móc postawić system . byłem na stronie H/P ( Compaq ) ale tam opisy są po angielsku ( dobrze nie kumam po angielsku )
    Bios nie posiada ustawień - jest bardzo ubogi
    Prosze o pomoc wszystkich znawców tematu - będę bardzo wdzięczny - jestem bliski rozpaczy
    Pozdrawiam andrzej_espero
  • Spec od komputerów
    Bios jest ubogi - jak w kazdym laptopie, wiec nie lamentuj. Nie wiem czego sie spodziewales.
    Co do dyskow i cd - jak sa podpiete na jednej tasmie to pewnie masz zle ustawione zworki.
  • Poziom 10  
    Platon napisał:
    Bios jest ubogi - jak w kazdym laptopie, wiec nie lamentuj. Nie wiem czego sie spodziewales.
    Co do dyskow i cd - jak sa podpiete na jednej tasmie to pewnie masz zle ustawione zworki.

Własnie w CD nie ma zworek i w innym laptopie działa - a w tym nie - o co chodzi z tym komunikatem " FIXED DYSK TABLE ERROR OR BIOS ERROR " - CD jest w multibay i jak podłącze FDD to nie ma komunikatu
    o błędzie - Może jakieś inne rozwiązanie
  • Poziom 37  
    A jakby resecik Biosu? Wyjmij baterie glowna, oraz ta od biosu (jest pod klapka tam gdzie modem LAN/56k). Odczekaj 10min(tak podaje serwisowka). Potem podlacz baterie od Biosu i wepnij wtyk od zasilacza. Odpal. I zobacz co bedzie.
    Aha na CD nie ma zworek ale na HDD sa tyle ze musisz rozebrac ten adapter (koperte na dysk twardy). Moze w ten sposob.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    być może na płycie w laptopie masz zworki mikroprzełączniki pomi ędzy master a slave i musisz to poustawiać i ustaw w biosie botowanie z cd zainstaluj system
    aha wiem wiem już kiedyś miałem coś takiego słóchaj najprawdopodobniej masz hdzies błędy na złączach cd lub hdd do płyty głównej przeczyść wszystkie te złącza niewiem spirytusem albo odpowiednim preparatem poprostu któryś z pinów albo ci robi zwarcie albo źle docisnołeś cd miałem tak kiedys po włożeniu hdd do ca6900 więc wyjołem i docisnołem mocno i dokręciłem i potem poszło na 1000% gdzieś kltóreś z tych użądzeń nie ma prawidłowego połączenia jestem tego pewny spróbuj jak mówie wszystko dobrze podociskaj popatrz na złącza czy wszysko jest ok podokręcaj i dopiero włącz

pozdrowienia
    napisz jak znajdziesz przyczynę hcę wiedzieć czy miałem rację :)
  • Poziom 37  
    niko24lublin napisał:
    być może na płycie w laptopie masz zworki mikroprzełączniki pomi ędzy master a slave i musisz to poustawiać i ustaw w biosie botowanie z cd zainstaluj system
    aha wiem wiem już kiedyś miałem coś takiego słóchaj najprawdopodobniej masz hdzies błędy na złączach cd lub hdd do płyty głównej przeczyść wszystkie te złącza niewiem spirytusem albo odpowiednim preparatem po prostu któryś z pinów albo ci robi zwarcie albo źle docisnołeś cd miałem tak kiedys po włożeniu hdd do ca6900 więc wyjołem i docisnołem mocno i dokręciłem i potem poszło na 1000% gdzieś kltóreś z tych użądzeń nie ma prawidłowego połączenia jestem tego pewny spróbuj jak mówie wszystko dobrze podociskaj popatrz na złącza czy wszysko jest ok podokręcaj i dopiero włącz

pozdrowienia

W Biosie od Armady nie ma wyboru bootowania...
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    gabik001 napisał:
    niko24lublin napisał:
    aha wiem wiem już kiedyś miałem coś takiego słóchaj najprawdopodobniej masz hdzies błędy na złączach cd lub hdd do płyty głównej przeczyść wszystkie te złącza niewiem spirytusem albo odpowiednim preparatem po prostu któryś z pinów albo ci robi zwarcie albo źle docisnołeś cd miałem tak kiedys po włożeniu hdd do ca6900 więc wyjołem i docisnołem mocno i dokręciłem i potem poszło na 1000% gdzieś kltóreś z tych użądzeń nie ma prawidłowego połączenia jestem tego pewny spróbuj jak mówie wszystko dobrze podociskaj popatrz na złącza czy wszysko jest ok podokręcaj i dopiero włącz

pozdrowienia

W Biosie od Armady nie ma wyboru bootowania...
    Pozdrawiam

Witam wszystkich i dziekuje za rady - posluchalem rady znajomego i zrobilem upgrade biosu na nowszy - upgrade nie udal sie i obecnie moja
    Armada M700 jest martwa - zaczelo sie normalnie - stary bios zapisalem
    na dyskietce na ktorej byl i nowy bios - zaczelo sie wgrywanie nowego biosu - gdy pasek postepu pokazal 62 % laptop sie zrestartowal sam i ciemnosc na ekranie - obecnie szukam dobrego i niedrogigo serwisu - ktory wgra nowy bios do kosci ktora trzeba wylutowac i ponownie wlutowac - MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH - PROSZE O ADRESY i TELEFONY DO DOBRYCH I TANICH SERWISOW LAPTOPOW W WARSZAWIE I OKOLICY
    Pozdrawiam wszystkich andrzej_espero