Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer + amplituner. Jak fachowo to podłączyć?

26 Lut 2006 18:14 1280 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich

Mam pytanie jak podłączyć suba do amplitunera Technicsa. Tył subwoofera - dołączyłem zdjęcie. Z amplitunera mam 1 chinch do suba. Chciałbym połączyć wszystko po fachowemu (nigdy tego nie podłączałem). Proszę o pomoc
  • Poziom 20  
    a nie masz z amplituneru jakiegoś innego wyjścia np. na nagrywanie? wtedy z wyj. amplituneru mógł byś podłączyć pod input2 na subwooferze.
    lub jeżeli się nie myle to możesz bezpośrednio z wyj. na kolumny amplituneru podłączyć pod input1.
  • Poziom 11  
    podłączyłem pod nagrywanie i rzeczywiście działa inaczej może nawet lepiej. Więc w takim razie po co jest wyjście subwofer z amplitunera?
    Przy podłączeniu pod nagrywanie mam jednak dziwny efekt; po wyłączeniu amplitunera skąś przechodzi sygnał na subwoofer i jakby się wzbudzał przy oglądaniu telewizji (do amplitunera mam jeszcze podłączony tuner SAT).
  • Poziom 20  
    wyjście na subwoofer z amplituneru jest po to, ponieważ są subwoofery do których się podłącza tylko jednym chinczem. A słyszysz dźwięk z SAT ponieważ z wyj. na nagrywanie jest sygnał z wszystkiego co jest podłączone pod amplituner. A nie zaszkodzi gdy po wyłączeniu amplituneru wyłączysz też subwoofer ;)
  • Poziom 11  
    dzięki za wyjaśnienia dużo mi to pomogło