Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CX-558WT linie odchylania

banmar_2005 01 Mar 2006 16:18 1268 12
    banmar_2005
    Level 27  
    czy to moze byc wada kineskopu? wymieniłem trafopowielacz i nie pomogło na srodku ekranu jak sie sciemni obraz widac swiecenie ekranu i linie odchylania gdy sie da kontrast i jaskrawosci jest obtaz ok ale widac w srodku ekranu niebieskie rozjasnienie z liniami powrotu intesywnosc w zaleznosci od nadawanego obrazumysle ze to wada kineskopu (słaby kineskop) napiecie na katodach oprócz nebieskiej ok, po zdjeciu wzmacniacza wizji napiecia sa prawidłowe wiej jezeli nie kineskop to co jeszcze moze byc?
    CHACA
    Level 43  
    Prawdopodobnie tak. Trzeba zrobić pomiar rezystancji katod.
    HenrykB
    Level 22  
    Witam.
    Mi to bardziej wygląda na złą filtrację napięć, zwłaszcza tych produkowanych na WN (kondensatory).
    Lucjan RTV
    Level 16  
    witam,sprawdż 1000 mikro w zasilaniu 15v
    banmar_2005
    Level 27  
    HenrykB wrote:
    Witam.
    Mi to bardziej wygląda na złą filtrację napięć, zwłaszcza tych produkowanych na WN (kondensatory).

które mogą byc odpowiedzialne za ta filtracje z poczatku myslałem ze trafo wiec wymieniłem go byłem zdziwiony ze to nie pomogło. przeciesz nie bede wymieniał wszystkich kondesatorów w WN
    jacek190
    Level 12  
    Mam identyczny objaw w daewoo jak sie rozgrzeje to już potem gra dobrze przez pół godziny i wywala tranzystor na wysokim. Dam znać jak się z tym uporam a może miał ktoś taki problem.????????
    Moderated By zdzich42:

podłączasz się pod cudzy temat na dodatek z innym modelem TV. Załóż swój temat

jezrdna
    Level 21  
    Sprawdź filtrację napięcia 200v , zasilającego wzm. wizji .
    HenrykB
    Level 22  
    Nie ma ich aż tyle, bo tylko cztery. Sprawdź na początek C408, C409, C163, C412, nie zaszkodzi C410.
    banmar_2005
    Level 27  
    kondensatory wymienione nie pomogły, jezeli w Trtafie srenem zmniejszy sie jaskrawosc całkowicie to nie ma swiecenia srodku ekranu i zanikają linie wzraz ze zwiekszeniem zaczyna poświata w srodku ekrany i zaczynaja sie pojawiac linie odchylania najpiewr na srodku a potem na całym ekranie jezeli da sie na maxa mógłbym tak zostawic bo obraz jako tako ale nie uchodzi to nier skonczona naprawa wiec co jeszcze moze byc?

Dodano po 17 [minuty]:

jezrdna wrote:
    Sprawdź filtrację napięcia 200v , zasilającego wzm. wizji .

juz znalazłem miałeś racje to było w zasilaniu wzm wizji- utrata pojemnosci kondesatora C-560 po wymianie jego jest ok poświata srodka ekranu znikneły i linie odchylania ztez znikły a juz podejżewałem kinol dziekuje wam za pomoc zamykam temat

Dodano po 11 [minuty]:

jeszcze cos nawet jak wyłącze kolor na ostrych liniach obrazu ciągnie czerwony kolor(firana czerwonego koloru)czym wieksze nasycenie to firana jest wieksza po zmiejszczeniu napiecia na KR powoli znika ale wtedy obraz jest bez czerwonego koloru
    da sie jakos to usunąć?
  • Helpful post
    jezrdna
    Level 21  
    Może to być sprawa z kineskopem . Spróbuj zwiększyć napięcie S2 ew. korekta b.bieli
    banmar_2005
    Level 27  
    korekra bieli juz jest ustawiona optymalnie S2 tez tyle ile sie dało wyciągnąć kompromisem zeby uzyskac troche czerwonego koloru z minimalnymi firankami ciągniecia koloru
    zamykam temat i wszystkim dziekuje za pomoc
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Ta czerwona poświata (firanka) oznacza słaby kineskop. Możesz temu tymczasowo zaradzić, zmniejszając o połowę wartość rezystora szeregowego obwodu żarzenia. Podniesiesz odrobinę temperaturę katod, co zwiększy emisję. Nie ma to znaczącego wpływu na trwałość, a jest sposobem na pełniejsze wykorzystanie słabnącego kineskopu.