Witam. Mam problem z pionem w tym TV.Moja usterka polega na braku odchylania(pozioma kreska).Najpierw jednak troche przyblize opis usterki.Po ogladzinach i pomiarach doszedlem do wniosku ,ze uszkodzone sa:dioda D402 i R408 przez ktore podawane jest napiecie zasilajace z trafa,uklad odchylania TDA8170.Wymianilem wiec te elementy oraz wszystkie kondensatory w tym obwodzie.Pozostale wydaja sie byc sprawne(takrze SMD).Niestety usterka jednak nie ustapila.Napiecie na pin2 ukladu TDA +27V,na pin6 +26,5V,na pin1 +3V.Pomimo tego uklad nie startuje.Zauwazylem takze ze podczas dokonumania pomiaru na pin7 ukladu TDA.. wszystko jest ok.Telewizor pracuje prawidlowo.Myslalem,ze to moze jest wada powyzszego ukladu jednak po zamontowaniu innego bez zmian.Jak myslicie co moze byc tego przyczyna?Prosze o pomoc.