logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterowniki do skanera mustek scanmagic 1200cp w Windowsie XP

DZIARA 05 Mar 2006 13:39 11723 3
REKLAMA
  • #1 2377188
    DZIARA
    Poziom 12  
    Posty: 88
    Ocena: 2
    Witam serdecznie

    mam skaner MUSTEK SCANMAGIC 1200 CP

    chcę zainstalować go i skanować nim w Windows XP Professional z SP2

    niestety załączone sterowniki na płycie nie działają pod xp :(

    ściągnąłem z ftp musteka sterowniki do MUSTEK SCAN EXPRESS 1200 CP, ponieważ piszą że te sterowniki stąd : ftp://ftp.mustek.com.pl/pub/Skanery_SE_LPT/SE_1200_CP/ pasują pod mój skaner,

    zainstalowałem dane sterowniki

    Ale problem tkwi w jednej rzeczy :
    JAKIM PROGRAMEM SKANOWAĆ ??!!

    Na ich ftp://ftp.mustek.com.pl/pub/Inne/Twain_menager/ jest pokazany program Twain MANAGER ale gdy go ściągam nic mi się nie instaluje, żaden folder ani nic :( Proces instalacji tego programu jest pokazany tutaj : http://www.mustek.com.pl/scanning.php

    Na tej stronie jest kilka przykładów tych programów którymi można skanować jednak nigdzie w sieci ani na google nie mogę znaleźć jednego z tych programów jak np. iPhotoPlus, Picture Publisher Micrografx (te dwa na wyposażeniu skanera) oraz spotykane firmy Adobe: Page Maker, Photoshop, programy firmy Corel, a także wiele programów do rozpoznawania tekstu jak Recognita czy Textbrige.

    Bardzo prosiłbym o podanie jakiegoś linka do ściągnięcia instalki programu skanującego który będzie pracował pod Win XP

    Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc :)
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 2377603
    dwurazowy
    Poziom 22  
    Posty: 390
    Pomógł: 40
    Ocena: 12
    Mam ten sam skaner i te same sterowniki, a na dodatek też używam Irfanview. Wszystko razem działa prawidłowo.
  • #4 2377691
    DZIARA
    Poziom 12  
    Posty: 88
    Ocena: 2
    Dzięki piękne - wszystko działa świetnie :)

    Właśnie trwa skanowanie :)

    Jak zakończy się skanowanie to wrzucę tutaj jego efekt .

    Dodano po 50 [minuty]:


    Skanowałem jeszcze troche inaczej:
    mianowicie otworzyłem programem z płyty (ikonka w launchIcon w prawym dolnym rogu ekranu) Direct SCAN, ustawiłem preferncje jak format papieru, itp. a następnie tam w sekcji "przeglądaj" wskazałem plik .exe od irfanview w tym folderrze w którym zainstalowlem irfanview i klikam SCAN po chwili skanuje się a po zakończeniu skanowania otwiera się zeskanowany obrazek w programie IrfanView

    pozdrawiam i dzięki piękne za pomoc
    piszę to z myślą że w przyszłości komuś się to przyda a nie żeby Wam się zwieżyć :)

    Tak jak mówiłem wrzucam efekt skanowania :)
    Załączniki:
    • bmw 318 i - bez tablicjpeg.JPG (122.56 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA