Mam wspomniany w temacie monitor. Problem w tym, ze kupilem go bez kabla sygnalowego i kupiony kabel byl bez zlaczki do plytki wewnatrz monitora. Posluzylem sie schematami podobnych produktow AOC i mniejwiecej poznalem rozlozenie przewodow, przynajmniej RGB powinny byc ok, ale mam problem z pozostalymi, t.j.: synchronizacja V i H oraz ID1, ID2 oraz ID3. Probuje jak sie da z tymi przewodami, raz nawet udalo mi sie uzyskac pionowa linie na ekranie, w innych przypadkach monitor reaguje na zmiane rozdzielczosci. Przy roznych polaczeniach w rozny sposob sygnalizuje diodami bledy, ktorych nie moge odczytac. Mam prosbe, jesli ktos ma schemat tej zlaczki od strony monitora, aby mi przeslal, oraz prosze o wytlumaczenie znaczenia sygnalow innych od RGB i synchronizacji (czyli CR17, SDA, SCL ?? ), moze ktos ma dostep do jakis tekstow odnosnie naprawy monitorow lub odczytu bledow z ich sygnalizacji? Bede wdzieczny za wszelkie rady i wskazowki.
Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Pozdrawiam i z gory dziekuje.