logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Panasonic TX28xd4p Euro4 - jak odłączyć układ protekcji?

jaccol 11 Mar 2006 18:08 1698 5
REKLAMA
  • #1 2402573
    jaccol
    Poziom 12  
    Posty: 56
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Witam wszystkich.
    Telewizor włącza sie na kilka sekund po czym powraca do stanu czuwania
    Zwarta dioda d558 na zasilaniu minusowym ic451 la7845(pion) i walnięty scalak nie można zrobić pomiarów ponieważ włącza układ protekcji prosiłbym o rade jak go odłączyć ,schemat posiadam.
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 2403630
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12963
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2331
    Moja rada napraw ramkę a nie kombinuj.
  • REKLAMA
  • #3 2404007
    jaccol
    Poziom 12  
    Posty: 56
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    diode wymieniłem na byd33 iscalak równierz dalej to samo na chwile wchodzi wysokie isie wyłącza
  • REKLAMA
  • #4 2404023
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4186
    Pomógł: 391
    Ocena: 134
    Witam!
    Jeżeli dioda zwarła to poleciał szeregowy opór przed nią - również należy go wymienić. Pomierz też pozostałe diody w pionie, wymień elektrolity, popraw luty. Sprawdź czy pojawiają się napięcia zasilające pion i czy mają prawidłowe wartości (+/- 14.8V).
    Jeżeli pion nie będzie chodził, TV nie ruszy.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 2404040
    jaccol
    Poziom 12  
    Posty: 56
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Dziekuje za zainteresowanie,oczywiście opór wymieniony luty też,zasilanie ok.elki nie sprawdzone tv ma7lat,a telewizor nadal się wyłącza.
  • #6 2426452
    jaccol
    Poziom 12  
    Posty: 56
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    temat zakończony telewizor działa,dziękuje wszystkim za pomoc.
    pozdrawiam.
REKLAMA