Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Amica ACZ 3104

12 Mar 2006 11:46 3959 12
  • Poziom 10  
    Chłodziarko-zamrażarka Amica ACZ 3104 nie włącza się wogóle, świeci tylko światło w lodówce. Sprężarka jak jej dotknołem była ciepła.
    Co może być przyczyna?
    z góry dziękuje.

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Termostat (jeżeli niedawno się zepsuł to sprężarka jeszcze nie ostygła),zestaw rozruchowy sprężarki lub sprężarka.
    Stawiam na to pierwsze.
  • Poziom 10  
    a jak sprwdzić co konkretnie?
    być może nie ostygł... bo wczoraj było ok
    ps. czy skomplikowana jest wymiana termostatu?

pozdro
  • Poziom 10  
    A co z temperaturą wewnątrz komory chłodziarki, czy szroni się tylna ścianka, ile lat ma lodówka, bo moze to problem z gazem.
  • Poziom 10  
    4 lata
    wogóle nie chłodzi...
  • Poziom 15  
    Napisz czy jesteś całkowitym laikiem w technice,jeżeli trochę "kumasz"to odkręć dwa wkręty mocujące osłonę termostatu (pod spodem) i po zdjęciu maskownicy będziesz miał dostęp.Zmostkuj przewody termostatu.Jeżeli nie leży Ci to to wezwij jednak serwis.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    awax napisał:
    Napisz czy jesteś całkowitym laikiem w technice,jeżeli trochę "kumasz"to odkręć dwa wkręty mocujące osłonę termostatu (pod spodem) i po zdjęciu maskownicy będziesz miał dostęp.Zmostkuj przewody termostatu.Jeżeli nie leży Ci to to wezwij jednak serwis.
    Pozdrawiam.

odkręciłem pokrywe i do termostatu dochodzą trzy przewody: dwa brązowe i jeden czarny...
    mam wszystkie połączyć? czy tylko czarny z jednym z brązowych?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    po zwarciu tych styków jest tak że spężarka włączy sie na chwile i zaraz się wyłączy.
  • Specjalista AGD
    Najpewniej uszkodzona sprężarka ale jest szansa, że rozruch silnika.
    Trzeba sprawdzić jeszcze czy był jakiś powód uszkodzenia sprężarki, więc najlepiej dzwoń po fachowca.
  • Poziom 10  
    przyczyną była uszkodzona sprężarka.

pozdro