na allegro widziałem ostatnio dwa używane po 300zł
szukaj na giełdzie będą droższe ale znasz cene nowego to używke za 350 wyrwiesz ale wątpie żebyś znalazł, bo to dobry wzmak za przystępną kase, mało kto sie tego pozbywa
witam jest do doskonaly wzmak w tym przedziale cenowym i nie ma az tak zawyzonej mocy mialem okazje posluchac opini jego uzytkownikow i wszyscy sobie go chwalili
Nie miałem styczności z tymi wzmacniaczami ale myślę że ich moce można śmiało podzielić przez 4-5 bo moc jest podana przy 2Ohm i max
Nie no nie przesadzaj jeden chlopaczek z tego forum ma twistera 2 kanalowego i pod niego stx 30 i mowi ze mu swietnie chodzi a poza tym nie oceniaj czegos jak tego nie slyszales! Bym sobie go kupil tylko tez sie boje troszke ze moze byc słabszy niz pisze poczekam moze jeszcze ktos sie na niego zdecyduje i jakie beda komentarze! Jak wiadomo sprzet w USA jest duzo tanszy wiec moze to nie jest do konca taki zly wzmak!
po bezpieczniku mozna wywnioskowac ze w sumie moze miec jakies 300-400wat w najlepszym wypadku
teraz to dzielimy na 4 i wychodzi nam moc rzeczywista na kanal
to moje domysly wiec nie musicie sie ze mna zgadzac
takiego twistera ma kolega w maluchu i ciagnie nim 2x alphard sw 803z po 100rms ładnie daje, ale po zapięciu jednej 30cm boschmanna o mocy 250rms miał kłopoty w mostku,
ja mysle zeby mail jak najwiecej rms mialem kilka wzmakow co mialy po 200rms -blaupunkt gta 2100 i boschmann i oba nie dawaly rady glosnikowi magnata 200rms a o gt4 nawet nie mowiac najpierw chcialem monacora 604 225rms ale jak go ustawie na polowe to chyba bedzie za slaby do gt4 12" w zamknietej chce zeby porzadnie trzeslo i mialo spore cisnienie doradzcie os pewnego plizzzzz!!!! bo pytam sie na tym forum i jedni mowia ze monacor 225 wystarczy inni ze 500 sam juz niewiem ...a chce monacora bo podobno jest super w tej cenie
Witam myślę że w tym przedziale cenowym nic lepszego się nie kupi załatwiałem dwa takie wzmaki koleszkom i są bardzo zadowoleni.Jak któryś przyjedzie to zrobię łopatologiczny pomiar amplitudy na wyjściu pod obciążeniem to z grubsza przybliży jego moc.
✨ W dyskusji poruszono temat wyboru wzmacniacza o mocy 400-500W RMS do subwoofera w budżecie 250-350 zł. Uczestnicy wskazują, że kwota ta jest niewystarczająca na wzmacniacz o takiej mocy. Najczęściej polecanym modelem jest Monacor HPB 1502, który w nowej wersji kosztuje około 399 zł, a używane egzemplarze można znaleźć w granicach 300-350 zł. Monacor HPB 1502 jest chwalony za dobrą jakość w tej cenie i jest uważany za lepszy od starszych modeli Alpine i Pioneer. Pojawiły się także propozycje wzmacniaczy marki Twister, jednak ich deklarowana moc jest często kwestionowana i może być zawyżona, szczególnie przy obciążeniu 2 Ohm. Dyskutowano o dopasowaniu mocy wzmacniacza do głośników, zwłaszcza do subwoofera JBL GT4 12" o mocy 200-250W RMS, gdzie wzmacniacz o mocy około 225W RMS może być niewystarczający. Wskazano, że realna moc wzmacniaczy często jest niższa niż podawana, a przy wyborze należy uwzględnić impedancję i konfigurację głośników. Ogólnie rekomendowany jest Monacor HPB 1502 jako optymalny wybór w podanym budżecie i wymaganiach mocy. Wygenerowane przez model językowy.