Co pewien czas słychać pisk przy trafie WN.Pisk ginie gdy puknę w płytę
główną.Na obrazie nic się nie dzieje.Napięcia na zasilaniu są ok.Co może
być przyczyną ?Proszę o radę.
A tak przy okazji:gdy w module UMD2022-11,1 rególuję perkami wzm.R i G
to na obrazie przy intensywnie swiecących kolorach ,robią się smugi [w pra-
wą stronę]odpowiednio przy każdym z nich.tzn. R,G,B. B na dodatek się
jeszcze rozmazuje.Wzm.RGB sprawdziłem. Jest w 100% ok. Gdy w nocy w
tv.był obraz kontrolny[kolorowe pionowe pasy]to przy regulacji perkami
obraz jest jak żyleta.Z telegazety też żyleta ,a jak przełączę na stacje
nadające normalny program,to kolory się rozmazują.Co jest grane?
czy to kineskop?A może trafo WN?,albo powielacz?Podpowiedzcie.
Napięcia na katodach równe od 80 do 100v.Żarzenie tez ok.6,3v.us.2-455v
B+140v,U1+11,9v,U2+17v,U3+24v,U4+140v,U5+227v,U6+33v.
główną.Na obrazie nic się nie dzieje.Napięcia na zasilaniu są ok.Co może
być przyczyną ?Proszę o radę.
A tak przy okazji:gdy w module UMD2022-11,1 rególuję perkami wzm.R i G
to na obrazie przy intensywnie swiecących kolorach ,robią się smugi [w pra-
wą stronę]odpowiednio przy każdym z nich.tzn. R,G,B. B na dodatek się
jeszcze rozmazuje.Wzm.RGB sprawdziłem. Jest w 100% ok. Gdy w nocy w
tv.był obraz kontrolny[kolorowe pionowe pasy]to przy regulacji perkami
obraz jest jak żyleta.Z telegazety też żyleta ,a jak przełączę na stacje
nadające normalny program,to kolory się rozmazują.Co jest grane?
czy to kineskop?A może trafo WN?,albo powielacz?Podpowiedzcie.
Napięcia na katodach równe od 80 do 100v.Żarzenie tez ok.6,3v.us.2-455v
B+140v,U1+11,9v,U2+17v,U3+24v,U4+140v,U5+227v,U6+33v.