logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośnika do subwoofera 15L, otwór 20,5 cm, pasuje GDN 20/xx Tonsil

Armosus 19 Mar 2006 21:59 1368 9
REKLAMA
  • #1 2434425
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    Mam gotowa obudowa wyciagnieta od kumpla z piwnicy po obliczeniu ma 15litrow objetosci. Wiem ze sub z tego nijaki ale po prostu chcialbym sie dowiedziec co mozna tam wcisnac.

    Otwor na glosnik ma 20,5cm srednicy ale wchodzi tam idealnie GDN 20/xx tonsila.

    Bylbym wdzieczny za propozycje.

    Jak dla mnie (tylko wymiary patrzylem):


    STX GDN-20-80-4-SC

    Tesla - niestety zaden nie pasuje, a otworu nie moge powiekszyc.

    Jakiś shit z allegro
  • REKLAMA
  • #2 2434643
    Caleb_
    Poziom 33  
    Posty: 2230
    Pomógł: 149
    Ocena: 46
    moze stx gdn-20-120-x-AW? BR zestroj na 50hz i bedzie gralo ;)
  • REKLAMA
  • #3 2436028
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    Posty: 2045
    Pomógł: 38
    Ocena: 111
    Tesle nie pasuja? A na arn 226 patrzyles? Odrobinke za maly bedzie, ale daloby sie go zamocowac. Glosnik powinien miec wieksza srednice niz otwor w skrzyni. Chyba ze tego gnd 20 chciales na wcisk zamontowac a dziury na sruby tasma klejaca zalepic?
  • #5 2438287
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    Posty: 2045
    Pomógł: 38
    Ocena: 111
    Chyba cie nei zrozumialem. Napisales ze masz otwor 205 mm. Ja przez otwor rozumiem dziure na wylot, a nie podfrezowanie. Gdybys mial dziure 205mm to potrzebowal bys glosnika podobnego do tego ARN. A tak to zostaja ci STXy. Te 20 chyba srednie sa, ale lepsze niz wszelakie "zamienniki" z allegro.
  • #6 2438718
    Caleb_
    Poziom 33  
    Posty: 2230
    Pomógł: 149
    Ocena: 46
    20-120-x-SW zly nie jest. wrecz przeciwnie - jak na stx jest calkiem niezly...
  • REKLAMA
  • #7 2438856
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    jedynie tesla najlepiej z niskim EBP i najlepiej dwie bo ta paczuszka jest malutka, zastosowac trzeba Izobaryczne polaczenie.

    Caleb chyba chodziło o GDN 22/120 STX'a.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #8 2439309
    Caleb_
    Poziom 33  
    Posty: 2230
    Pomógł: 149
    Ocena: 46
    faktycznie zrobilem blad - chodzilo mi jednak o 20-120-x-AW - czytalem tu gdzies na elektrodzie, gdzie ktos go polecal wlasnie do malej paczki - chyba nawet w dziale "sztandarowe subwoofery..."
  • #9 2444729
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    GDN-20-80-4 SC w 15 closed w WinISD nie wypada tak zle.

    Ale i tak ta obudowe tylko zrobie na glanc, pomaluje i sprzedam.
    To to jest subik do kompa :P A normalnego bede robil na GDN-32-300-4 SC,
    tylko narazie brak funduszy :(
  • #10 2446441
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    W isd 90% tanich głośników wypada lepiej niz te z najlepszych fabryk in real jest czasami na odwrót.
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru głośnika do subwoofera o objętości 15 litrów z otworem montażowym 20,5 cm, w którym idealnie pasuje głośnik Tonsil GDN 20/xx. Użytkownik poszukuje alternatyw, gdyż nie może powiększyć otworu z powodu sąsiedniego gniazda. Proponowane są modele STX, zwłaszcza GDN-20-120-x-AW, który jest polecany do małych obudów BR zestrojonych na około 50 Hz. Tesla nie pasuje do otworu, a ich modele z niskim EBP wymagają zastosowania połączenia izobarycznego, najlepiej dwóch głośników. Wspomniano także o modelu Tesla ARN-226-03/4, który jest nieco za mały, ale możliwy do zamocowania. Dyskusja wyjaśnia różnicę między otworem na wylot a podfrezowaniem, co wpływa na dobór głośnika. Autor planuje wykorzystać GDN-20-80-4 SC w obudowie zamkniętej, choć traktuje ją jako subwoofer komputerowy, a docelowo chce wykonać większy subwoofer na GDN-32-300-4 SC. Wskazano, że pomiary w WinISD pokazują, iż tani głośnik może wypaść lepiej niż droższe modele w praktyce.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA