Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta QMS Magicolor 2200 drukuje z przesunięciem

20 Mar 2006 13:50 1425 12
  • Poziom 9  
    Posiadam w/w drukarke ktora chodzila cos zgrzytnelo i drukuje teraz wszystko przesuniete !! wczym moge zaczac szukac usterki ?? moze ktos pomoze ???

Moderowany przez kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-03-21 o godzinie: 09:59

• Specjalista - kserokopiarki
    Skan wydruku mile widziany, jak szukać to w okolicach rejestracji, tak przypuszczam.

machina

a jeszcze lepiej wezwać serwis chociaz to kosztuje...
  • Poziom 16  
    Nie zamieścieś skanu to troszeczke strzelaam
    ale wina może lezeć po stronie czujnika w pasie transferowym spróbuj najpierw go wyczyścić może tej drukarce przydałby się przegląd ile ma na liczniku nabite ??

wyczyść czujnik w pasie transferowym
  • Poziom 16  
    na początek sprawdz czy format papieru masz dobrze ustawiony
    czy to się dzieje zarówno zpodajnika bocznego jak i dolnego ??
  • Poziom 9  
    drukuje z obu podajnikow zle a ustawienia papieru sa ok ;/
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przyczyną takiego zachowywania się drukarki jest brak synchronizacji w nakładaniu obrazu z nośnika na papier. Papier dociera do pasa zbyt póżno.
    Bez serwisu się nie obejdzie !!

machina
  • Poziom 9  
    ale chodzi o to zeby ja uzdrowic bez serwisu !!! bo po pierwsze nie ma serwisu w moim miescie a po drugie nie jest to chyba oplacalne !!! porsze o pomoc :)
  • Poziom 21  
    Przejrzyj dokładnie krawędzie pasa świtłoczułego w module obrazu jeśli ma uszkodzenia to mogą być interpretowane przez czujnik położenia jako początek obrazu. Sprawdź bęben transferowy i rolkę czy ma możliwośc poprawnego przeniesienia ruchu z modułu obrazu ( opory mechaniczne brak fragmentu zębów na kołach)
    Ale bardziej stawiam na znacznik lub problem z jego odczytem (czujnik)na pasie świtałoczułym.
    Jeśli krawędzie są poszrapane lub brakuje fragmentu powirzchni to moduł jest do wymiany.

Pozdr...
  • Poziom 14  
    Proponuję zamieścic załącznik bez prowizji to wtedy każdy będzie miał wgląd i ewntualnie coś podpowie.
    Powiem szczerze - nie oglądam załączników za które muszę "zapłacić" aby pomóc rozwiązać problem.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ok To też nie było do końca to o co chodziło z rezygnacją z prowizji, ale nie zwróciłem uwagi, że kolega dość niedawno do nas dołączył.
    Także jeżeli trochę za ostro się wypowiedziałem to przepraszam.

Przy dołączaniu pliku jest możliwość zaznaczenia "ptaszkiem" rezygnuję z prowizji za plik - wtedy nie nalicza, ani za transfer, ani ustawionej prowizji.

Ale to nie jest tematem naszej dyskusji.
    Z tyłu maszyny pod płytami elektroniki (niestety jest trochę dłubania) są 2 elektromagnesy. Proponuję sprawdzić je czy działają.
    Miałem podobny przypadek właśnie w tym typie drukarki gdzie uszkodzony był jeden z nich. Obraz był poprzestawiany, kolory nie trafiały w siebie itp.
    elektromagnesy są identyczne i ja do sprawdzenia czy działają zamieniłem miejscami tylko złączki (można wiąć zamiennie bez wyjmowania całych elktr.). Pierwszy odpowiada za zatrzymanie papieru do momentu nałożenia wszystkich kolorów na transfer, a drugi (prawdopodobnie) za loop i proste ułożenie papieru.
    Po zamianie miejscami drukarka powinna prawidłowo (synchronizacja)wydrukować stronę, choć może być troszkę krzywo.

Po wymianie funkcjonuje prawidlowo do tej pory.

Pozdrawiam

U
  • Poziom 9  
    sprawdzilem elektromagnesy i sa sprawne ;/ gdzie jeszcze moge szukac :??? prosze o jakas podpowiedz :)