logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3310 brak zasięgu z kartą Plus, działa z Orange i Heyah

klosek87 20 Mar 2006 18:11 1158 10
REKLAMA
  • #1 2437334
    klosek87
    Poziom 24  
    Posty: 837
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Witajscie
    Mam nokie 3310 i mam dziwny problem...otórz jak mam włożona karte np. Orange lub Heyach lub Ery to telefon normalnie ma zasięg i wszystko gra...Natomiast jak włoże karte plusa to zasięgu brak....
    Co z tym fantem zrobić i co jest przyczyną???
  • REKLAMA
  • #2 2437344
    leon.euro
    Spec od GSM
    Posty: 2397
    Pomógł: 170
    Ocena: 39
    na poczatek full flesz z epromem i naprawa sum kontrolnych...

    pozdrawiam leon.
  • REKLAMA
  • #3 2437353
    zibi&marcov
    Poziom 16  
    Posty: 248
    Pomógł: 12
    Ocena: 8
    Jak sumki i flash nie pomoze to stawiam na DIplexer :) POZDR.
  • #4 2437468
    k.j
    Poziom 14  
    Posty: 151
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Flash i sumy kontrolne nie pomogą ,raczej postawił bym na filtry lub przełącznik antenowy
  • REKLAMA
  • #5 2437480
    klosek87
    Poziom 24  
    Posty: 837
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Moga panowie pisać jasniej??
  • #6 2437963
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    najprawdopodobniej nie masz jednego pasma należy w tym przypadku wymienić filtry i wtedy powinno być ok, jednak na początek spróbuj wrzucić full flash albo backup z dobrego fona.Sposób znacznie tańszy
    Jednak bardziej stawiam na fltry..
  • #7 2437967
    Micki_2004
    Poziom 20  
    Posty: 395
    Pomógł: 25
    Ocena: 5
    A masz aktywną kartę Plusa? Przecież Era i Plus pracują na tym samym zakresie (chodzi mi o 900MHz)
  • #8 2438112
    klosek87
    Poziom 24  
    Posty: 837
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    A koszt takich filtrów jest jaki???
    I gdzie to jest umieszczone w telefonie??
    POZDRAWIAM
  • #9 2438872
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 2461557
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    zgadzam się z tobą "lukasz_matysek" iż takie amatorskie naprawy utrudniają potem doprowadzenie do stanu wyjściowego- jednak trzeba się na czymś uczyć
    Jeżeli chodzi o koszt takich filtrów to najlepiej zakupić do tego celu jakiegoś trupka np. na alllegro który jest kopalnią części i podmienić filtry to jest koszt rzędu 20-30 zł jednak musisz mieć do tego Hota bo inaczej nie ruszysz.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam i
  • REKLAMA
  • #11 2512362
    maxxpl
    Poziom 2  
    Posty: 3
    a może poprostu IMEI jest zablokowany w plusie i jeszcze nie dotarł do reszty operatorów?!

Podsumowanie tematu

✨ Problem z brakiem zasięgu w telefonie Nokia 3310 przy użyciu karty SIM operatora Plus, podczas gdy karty Orange, Heyah i Era działają poprawnie, może wynikać z braku obsługi odpowiedniego pasma lub uszkodzenia filtrów antenowych. Wskazane jest wykonanie pełnego flashowania oprogramowania telefonu oraz naprawa sum kontrolnych EPROM, jednak te działania często nie rozwiązują problemu. Główną przyczyną mogą być filtry pasmowe lub przełącznik antenowy, które należy wymienić, gdyż Plus i Era działają na tym samym paśmie 900 MHz, więc problem nie powinien wynikać z różnic częstotliwości. Koszt wymiany filtrów to około 20-40 zł, a ich lokalizacja wymaga rozebrania telefonu i dostępu do płyty głównej. Zaleca się skorzystanie z usług serwisu GSM, aby uniknąć uszkodzeń podczas samodzielnej naprawy. Alternatywnie, problem może wynikać z blokady IMEI w sieci Plus, co warto zweryfikować u operatora.
REKLAMA