logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 5110 idea i era OK. natomiast w plusie nie chodzi.

tino2003 21 Mar 2006 15:27 1077 7
REKLAMA
  • #1 2440665
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Telefon chodził w erze usunołem locka i jest problem, karta z idei loguje się do sieci normalnie z ery też a z plusa nie. Wgrałem nowego flasha zrobiłem wszelkie resety i dalej to samo. Próbuje zalogować kartę z plusa i w pewnym momencie wyskakuje rejstracja kart sim nie udała się.
    Macie jakieś pomysły? :)
    Dodam, że facet jest pierwszym właścicelem fona i nigdy nikt nic przy nim nie robił.
    pozdr
  • REKLAMA
  • #2 2440694
    sprzęt
    Poziom 11  
    Posty: 29
    to stary fon i chodzi tylko na 900Mhz może tu jest pies pogrzebany.
    Pozdro.
  • REKLAMA
  • #3 2440705
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    Niestety nowe karty Plusa nie chcą latac w tych fonach.... niestety model zdecydowanie przetarzały. Będzie latała stara karta abonamentowa plusa.
  • REKLAMA
  • #4 2440764
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Problem rozwiązany może w dość dziwny sposób ale jednak ;) zmieniłem mu imei i karty z plusa już chodzą inne też. I teraz następne pytanie, wszsystko wskazuje na to że plus zablokował ten imei tylko w jakim celu, no chyba że ja coś tu nie rozumiem :)
    pozdr
  • Pomocny post
    #5 2440826
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    Zanim weszliśmy do Unii można było zablokować imei indywidualnie przez sieć np. Plusa.... i pewnie został zablokowany do dziś.
  • #6 2440873
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    No tak ale w jakim celu i kto mógł zablokować ten numer, klient kupił tego fona w abonamencie w erze ładnych kilka lat temu, więc dlaczego miłby być zablokowany w plusie? Ja tego nie rozumiem.
    pozdr
  • REKLAMA
  • #7 2441026
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    Ale o tym napisałeś teraz. Ja ci piszę jak wyglądała sprawa zanim wyszła ustawa o blokadach.... wyglądało to tak że można było zablokować imei telefonu ale tylko w sieci w której był sprzedany telefon, właściciel był w danej chwili abonentem i przedstawił wszystkie papierki (włącznie z paragonem)
  • #8 2441773
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    No to troche to dziwne ale skoro tak było...
    OK temat można zamknąć.
    pozdr

Podsumowanie tematu

✨ Telefon Nokia 5110 działał poprawnie w sieci Era po usunięciu blokady SIM, jednak nie loguje się do sieci Plus. Karta SIM z Plusa nie rejestruje się, mimo resetów i wgrywania nowego oprogramowania. Problem wynika z faktu, że Nokia 5110 obsługuje tylko pasmo 900 MHz, a nowe karty Plusa często nie są kompatybilne z tym modelem. Rozwiązaniem okazała się zmiana numeru IMEI telefonu, co umożliwiło działanie kart Plusa i innych operatorów. Blokada IMEI mogła zostać nałożona przez sieć Plus przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, co było możliwe na podstawie umowy abonamentowej i dokumentów właściciela. Obecnie takie blokady są rzadko stosowane, ale w tym przypadku blokada IMEI uniemożliwiała korzystanie z karty Plus w tym telefonie.
REKLAMA