Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 7650 świeci połowa ekranu.

22 Mar 2006 13:28 1481 12
  • Poziom 26  
    Nokia 7650 świeci połowa ekranu. Po załączeniu zapala się cały potem gaśnie pojawiają się na chwilkę kolorowe punkciki po czym na połowie pokazuje się obraz z napisami a połowa jest ciemna. Proszę o podpowiedz czy jest to wina oprogramowania czy strzeliło coś innego.
  • Poziom 28  
    strzelila taśma lącząca wyświetlacz z elektroniką :)

wymień i bedzie po problemie :)
  • Poziom 21  
    predzej to LCD siadlo.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Po czym wnosisz ? ze lcd ?
  • Poziom 11  
    pyknij fotke jak to wyglada bo nie jestem pewny co dla ciebie oznacza slowo "swieci" :P czy chodzi ci o podswietlenie czy wyswietlanie
    jak to drogie to moze byc uszkodzony lcd ale bez zdjecia ciezko powiedziec
    pozdro
  • Poziom 26  
    To wygląda tak jak by obraz przesunął się w lewo.
  • Poziom 21  
    Jak moze byc tasma jak polowe obrazu widac ????.
    A wnioskuje po tym ze takich LCD wymienilem dziesiatki i na tasmie sie porzejechalem nieraz. wszyscy kaza wymieniac tasme najprosciej niech idzie do serwisu i pokaze co ma serwisant wezmie dobre lcd i podmieni jak bedzie to samo to znaczy ze faktycznie tasma. Zadgo ktory serwis bierze mamone za takie sprawdzenie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Venom , jeżeli trafiony byłby wyświetlacz wątpie by pojawiały się na nim pixele . A taśma mogła pójśc w taki sposób że ma albo zime luty na złączu , albo są to objawy odrywania taśmy ( tzn : taśma jest przyczepiona ale się odrywa ) mk20 tak samo się dzieje jak nie otwierasz telefonu ? a jak się zachowuje wyświetlacz podczas podpięcia ładowarki ??
  • Poziom 21  
    oki zgadzam sie tylko ze lcd przyczepiasz bezposrednio do Plyty glownej. jak by poszla tasma to brakowalo by napiecia i albo jest napiecie albo go nie ma, albo wyswietla albo nie. nie ma takiej opcji ze tasma jest peknieta i nie podaje napiecie na LCD a on tylko polowe wyswietla. Mylic sie rzecza ludzka ale 99% ze to jest LCD.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Rozebrany i oczyszczony. Po załączeniu działa prawidłowo. Obejrzałem tasiemki ale wzrokowo jest OK. Usterka dziwna bo działała tylko połowa wyświetlacza a napisy były wyświetlane od tyły (jak w lusterku) . Aparatem kilkakrotnie lekko stukałem, wyginałem, naciskałem ale objaw obecnie się nie powtórzył. Podejrzewam tasiemkę. Temat zamykam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 13  
    a Próbowałeś wygrzaś te trzy glasy przy złączu od LCD i układ po prawej stronie od UPP??? Mi jak wariował LCD to grzanie i fleszowanie mu pomogło. Co do taąmy to bym polemizował. Jakby taśma to obraz byłby wogóle nie czytelny. Takie wycinik obrazu porozrzucane po całym lcd.