Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook 3727.a1 dziwnie działa timer

23 Mar 2006 09:12 5400 3
 • Poziom 19  
  Właściwie nie działa. Podczas pieczenia ktoś zrobił zwarcie w instalacji elektrycznej mieszkania i wyskoczyły bezpieczniki. Po załączeniu okazało się ze zegar miga, wskazując 0.00 i Auto na zmianę. Nie działają klawisze, przekaźnik jest wysterowany odcinając prąd od grzałek. Scalak sterujący:Diehl 000IGT 99421-250. Może jest potrzebny jakiś specjalny reset?
 • Poziom 1  
  Wciśnij dwa przyciski jednocześnie, (teraz juz nie pamietam które) i jedoczesnie pokręć pokrętłem którym ustawiasz czas.
 • Poziom 19  
  Kłopot był tylko z ustawieniem czasu gdyż gumki przewodzące nie stykały. Po przeczyszczeniu ok, ale pojawił się następny problem. Kolega zamontował i wyświetlacz martwy. Po demontażu podłaczyłem na stole i faktycznie nic, ale scalak działa bo włacza i wyłacza przekaźnik i można wejść w tryb ustawiania czasu i próbować coś ustawić co skutkuje puszczeniem przakaźnika. Na wyświetlaczu widać białą plamkę której chyba nie było wcześniej nie było, jest w lewym górnym rogu, średnicy 4mm. Wygląda tak trochę podobnie jak getter w lampach próżniowych po dostaniu się powietrza. Niewykluczone że wyświetlacz lekko rozszczelnił się przy wkładaniu do obudowy. Jeśli chodzi o żarzenie to jest opornośc 13 omów ale niskie napięcie około 200 mV, na mój gust za małe. Tak więc niestety już myślałem że finał bedzie ok ale na razie klops. Ciekawe czy w razie czego można kupić taki wyświetlacz? Dzięki za pomoc.  Okazało się po dokładnym obejrzeniu wyświetlacza, że prawdopodobnie podczas wkładania w obudowę zostało uszkodzone szklana zakończenie przez które wysysano powietrze i wpychano gaz. Szukam więc innego wyświetlacza do kuchni. Dzięki za pomoc