Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC KD-MX2800R dziwny problem :(

grzesiekfreddy 23 Mar 2006 12:10 2532 12
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    Mam radio JVC takie jak w temacie.
    Problem polega na tym ze nie mogę włączyć rds , albo np nie moge ustawic zegara zeby pokazywal 24 godz a nie 12 poprostu nie ma tam takiej opcji a w instrukcji jest :| nie wiem dlaczego tak :(
    po przycisnieciu przycisku sel powinno byc wiecej opcji niz jest u mnie przynajmniej tak jest napisane w instrukcji (po angielsku niestety) ..
    czy radio jest zepsute?? nie mam pojęcia . prosze o pomoc.

Dodano po 10 [minuty]:

mam nadzieje ze ktos mi pomoze i chociaz powie dlaczego tak jeest , ja sie nie znam na radiach.
    z góry dziekuje

Dodano po 36 [minuty]:

Szkoda ze nikt nie wie :(
    i szkoda ze mi ten rds i pty nie dziala :(
    a powinno dzialas :/
    przemek 4x4
    Level 15  
    Radio nie jest zepsute aby wejść w dodatkowe menu musisz sel przytrzymać 2 sekundy.
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    ale właśnie chodzi o to ze ja wchodze w to menu ale nie ma przestawienia np zzegara na 24 godz :|... a rds i oty to sie nie da ustawic nie wiem czemu :(

Dodano po 1 [minuty]:

sorry pty* mialo tam byc
    SlaweK
    Level 43  
    RDS działa zawsze, nie można go wyłączyć. A to że ma zegar 12 godzinny i brak RDSu to albo jest uszkodzone albo masz instrukcję od europejskiej wersji a radio w wersji amerykańskiej ale to tylko przypuszczenie. A czy można ustawić parzyste stacje jak np.102,4MHz czy 102,6 MHz ?
    PTY jest powiązane z RDS-EON.

SławeK
    przemek 4x4
    Level 15  
    Wchodzisz w menu przełączasz na odpowiednią funkcję i zmieniasz pokrętłem od głosu
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    Tak da sie ustawic te stacjie.
    Wiem ze jak wejde do menu to pokrętłem od glosu zmieniam, poustawialem sobie wszystko. nie chodzi mi tak bardzo o tą godzine bo przeciez nie jest to tak wazne ale w instrukcji jest ze się da. na wyswietlaczu tez widac(tylko ze nie mozna nic zrobic zeby wlączyc, nie jest podswietlony) napis PTY , TP.
    radio chyba europejskie (zreszta na panelu jak i na wyswietlaczu wszystkie te funkcjie są a nie da sie wlączyc)
    aha jeszcze 1 jak przyciskam przycisk TP/RDS to mi nie pika a wszystkie inne tak. moze to jest powód?
    chociaz to nie wyjasnie tego ze brakuje mi opcji w menu :|..

z góry Dzieki za wszystkie rady i odpowiedzi na pytania

Dodano po 4 [minuty]:

przy okazji mam jeszcze 1 takie do czego słuzy opcjia DIMMER jak ustawie na "on" to wyswietlacz slabiej swieci .. jest jeszcze wybór na "auto" i "off"

Dodano po 3 [minuty]:

ja wymyslilem takie cos ze radio jest w wersji amerykanskiej a panel jest od europejskiej ale to w sumie malo prawdopodobne...
    no nic
    dzieki jeszcze raz
    (To byl mój pierwszy post w życiu lol)
  • Helpful post
    SlaweK
    Level 43  
    Dimmer to zmiana jasności podświetlania, dzienne i nocne (żeby nie raziło w nocy) które wykrywa przewodem ILL na którym pojawia się plus po włączeniu świateł w aucie.

SławeK
    User removed account
    User removed account  
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    tyle to ja wiem , chodzi mi o to ze u mnie nie ma takiej opcji 12/24 i kilku innych które powinny byc :( poprostu ich nie ma i nie mam pojecia dlaczego..
    User removed account
    User removed account  
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    cos mi sie wydaje ze u mnie przycisk TP/RDS nie dziala :( da sie to jakos zrobic??

a jezeli chodzi o moje opcjie w menu to brakuje :
    CLOCK24H/12H
    AUTO ADJUST
    DISPLAY MODE
    PTY STANDBY
    PTY SEARCH
    TA VOLUME
    BOOST
    TELEPHONE

reszta jest czyli:
    DIMMER
    P.AMP
    CONTRAST
    SCROL
    CLOCK HOUR
    CLOCK MINUTE
    LEVEL
    BEEP

Dodano po 5 [minuty]:

Dzieki za instrukcję , ja mam taką samą tez z neta :)

Dodano po 21 [minuty]:

a powie mi ktos ile moze kosztowac naprawa tego 1 przycisku który nie dziala ??
    albo czy latwo jest samemu go naprawic? i co moze byc uszkodzone ze nie dziala? a moze najlepiej nic nie robic i obejsc sie bez tych funkcji , albo sprzedac radio i po problemie:|

Dodano po 12 [minuty]:

a powie mi ktos ile moze kosztowac naprawa tego 1 przycisku który nie dziala ??
    albo czy latwo jest samemu go naprawic? i co moze byc uszkodzone ze nie dziala? a moze najlepiej nic nie robic i obejsc sie bez tych funkcji , albo sprzedac radio i po problemie:|

Dodano po 18 [minuty]:

taki problem nie mógł się trafić nikomu innemu tylko mi :/ :/:/:/
    bo mi jak juz sie cos trafi to bardzo nietypowe :/:/....

Dodano po 25 [sekundy]:

taki problem nie mógł się trafić nikomu innemu tylko mi :/ :/:/:/
    bo mi jak juz sie cos trafi to bardzo nietypowe :/:/....
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    szkoda ze nikt nie wie nic wiecej :(

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

mam nowe iinformacjie. przycisk TP/RDS dziala (wiem bo jak odtwarza plytke to jak go naciskam to włącza sie odtwarzanie intro) wiec nie rozumiem dlaczego nie dziala gdy słucham radia.. :(:(:(
    grzesiekfreddy
    Level 11  
    szkoda że nikt nie wie nic...