Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD LH 300- przerobienie zakresu

jach73 11 Gru 2006 00:26 1811 13
  • #1 11 Gru 2006 00:26
    jach73
    Poziom 9  

Witam.Jestem tu pierszy raz.Mam radio samochodowe JVC KD LH 300 i niestety łapie tylko stacje z częstotliwością nieparzystą ,nie ma RDS-u,Ktoś mi powiedział ,że to tak jak w USA(nieważne).Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość przerobienia tego na " nasze" i czy się opłaca.Dodam,że się na tym nie znam.Pozdrawiam

0 13
  • #2 12 Gru 2006 11:37
    Pablo1964
    Moderator

Teoretycznie nie ma rzeczy niemożliwych. Ale na pewno się nie opłaca.

0
  • #3 13 Gru 2006 10:14
    SlaweK
    Poziom 43  

I ile przełączenie zakresu można przypadkiem wyczaić w opcjach procesora (nie jest pewne że ten model to ma) to dołożenie RDSu napewno wiąże się z poważnymi przeróbkami radia (dołożenie wielu elementów) i napewno nie jest opłacalne. Jako laik sam tego napewno nie zrobisz.

SławeK

0
  • #4 28 Gru 2006 18:45
    mainstreet1
    Poziom 10  

witaj,fajne masz radyjko,niezle wypasione....:).W tym radiu masz bogate menu,wiec skorzystaj z niego,tzn: przełacz poprostu strefe z US na EU i ciesz sie radiem.Niestety radio amerykańskie nie posiada RDSu ale za to mozliwosc korzystania z radia satelitarnego.Pozdrawiam Jerry

0
  • #5 28 Gru 2006 22:51
    jach73
    Poziom 9  

mainstreet1 napisał:
    witaj,fajne masz radyjko,niezle wypasione....:).W tym radiu masz bogate menu,wiec skorzystaj z niego,tzn: przełacz po prostu strefe z US na EU i ciesz sie radiem.Niestety radio amerykańskie nie posiada RDSu ale za to mozliwosc korzystania z radia satelitarnego.Pozdrawiam Jerry
    Witam.To może jeszcze podpowiedź jak to przełączyć i co daje możliwość korzystania z radia satelitarnego,bo nie zabardzo kumam??

0
  • #6 29 Gru 2006 17:43
    mainstreet1
    Poziom 10  

hej,i co poradziłes sobie z menu Twojego radia? Jesli nie to prawdopodobnie ścieżka jaka musisz sie kierowac wyglada tak: MENU->PSM->AREACHANGE->i tu zmieniasz z US na EU.Daj znaC jak Ci poszlo,jetsem ciekaw:).Powdzenia.

0
  • #7 29 Gru 2006 22:54
    jach73
    Poziom 9  

mainstreet1 napisał:
    hej,i co poradziłes sobie z menu Twojego radia? Jesli nie to prawdopodobnie ścieżka jaka musisz sie kierowac wyglada tak: MENU->PSM->AREACHANGE->i tu zmieniasz z US na EU.Daj znaC jak Ci poszlo,jetsem ciekaw:).Powdzenia.
    Witam ponownie.Cieszę się,ze zainteresowałeś się i chcesz pomóc.Mogę pisać tylko wieczorami bo pracuję.Teraz do rzeczy-niestety nie poradziłem sobie z problemem tak jak mi radziłeś dlatego,że u mnie w menu nie ma czegoś takiego, takiej opcji :cry: ->PSM itd.:?: sprawdzałem !:cry:

0
  • #8 30 Gru 2006 17:58
    mainstreet1
    Poziom 10  

hmmm,jedno wiem na 100% ze mozesz to przelaczyc.Nie wiem jak wyglada menu Twojego radia,mysle ze tak samo jak mojego jvc.Wczoraj widzialem na jakiejs sytronce www specyfikcje Twojego jvc i widzialem opcje przelaczenia strefy z us na eu.Masz jakas instrukcje do tego radia?no nie wiem jak Ci pomóc....:(

Dodano po 22 [minuty]:

http://www.jvc.ca/en/consumer/product-detail.asp?model=KD-LH300
    to jest stronka z opisem tego radia i napewno mozna zmienic zakres

0
  • #9 30 Gru 2006 18:04
    jach73
    Poziom 9  

mainstreet1 napisał:
    hmmm,jedno wiem na 100% ze mozesz to przelaczyc.Nie wiem jak wyglada menu Twojego radia,mysle ze tak samo jak mojego jvc.Wczoraj widzialem na jakiejs sytronce www specyfikcje Twojego jvc i widzialem opcje przelaczenia strefy z us na eu.Masz jakas instrukcje do tego radia?no nie wiem jak Ci pomóc....:(
    Do radia mam instrukcję i CD- ''JVC APPLICATION CD-ROM'' Image Converter Ver 1.2:?:Podpowiedz mi jeszcze ,gdzie to wyczytałeś bo ja z angielskiego jestem:cry:słaby,która to opcja??:?::idea:

0
  • #10 30 Gru 2006 18:10
    mainstreet1
    Poziom 10  

w twej specyfikacji napisane jest jak byk:european switchable tuner.Masz taka funkcje,musisz ja wyciagnac z menu i uruchomic.Pozdrówka

0
  • #11 08 Paź 2007 14:57
    pisu13
    Poziom 9  

Ja mam też takie radio i nie mogę znaleźc tej opcji.
    Ja ktos znalał to niech napisze.

0
  • #12 08 Paź 2007 19:41
    jach73
    Poziom 9  

ja już sobie odpuściłem ,to radio nie ma takiej funkcji jaka jest podana w linku powyżej a w instrukcji od mojego radia też nie ma o tym mowy :cry:

0
  • Pomocny post
    #13 01 Wrz 2008 19:30
    remi_
    Poziom 1  

wiem ze to stary post ale moze komus sie to jeszcze przyda.

Zeby zmienic na europejskie ustawienia trzeba przycisnac jednoczesnie przycisk FM/AM i #5 i potrzymac przez okolo 3 sekundy.

znalazlem to w opisie do radia jvc kd-sx990 wiec pewnie ta opcja dziala w wielu innych modelach jvc.

0
  • #14 01 Wrz 2008 21:28
    jach73
    Poziom 9  

remi_ napisał:
    wiem ze to stary post ale moze komus sie to jeszcze przyda.

Zeby zmienic na europejskie ustawienia trzeba przycisnac jednoczesnie przycisk FM/AM i #5 i potrzymac przez okolo 3 sekundy.

znalazlem to w opisie do radia jvc kd-sx990 wiec pewnie ta opcja dziala w wielu innych modelach jvc.
    Wielkie dzięki kolego "remi_",jak najbardziej się przydało,bez przeszkód zadziałało :spoko: :spoko: :spoko: ,wielki :popcorn:, :D :D :)

punkciki poleciały :!::!::!:

0
  Szukaj w 5mln produktów