logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3310: Błędne działanie klawiatury po wymianie diod i uszkodzeniu ścieżki

gacek116 25 Mar 2006 18:51 783 2
REKLAMA
  • #1 2456522
    gacek116
    Poziom 14  
    Posty: 155
    Ocena: 13
    Witam forumowiczów,dzisiaj wymieniłem diody w noki 3310 ze zmieniony softem na 3315,diody zmieniłem tylko pod klawiaturą poza jedną w lewym dolnym rogu jak sie patrzy od tyłu ,a jak sie patrzy od przodu tak jak na przedni panel to jest ona w prawym dolnym rogu,tam misie urwał kawałeczek sciezki i dioda niestyka z płytą główna ,problem polega natym ze jak wcisne klawisz nr 3 to mi wyskakuje"*"taka gwiazda albo ciąg liczb jakiś numer ,a jak wcisne guzik do poruszania sie po menu w dół i góre to mi wyskakuje "1" i jak wcisne w góre to mi wyskakuje "0" co moze być powodem tej usterki? jedni mi mówili zeby go wygrzał ale przeciesz przed zmianą diód wszystko było ok awiec co morze być powodem prosze o szybkie odpowiedzi?
  • REKLAMA
  • #2 2456587
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    no że przed zmianą działały to nie znaczy że będzie działać po. poszukaj czy nie zrobiłeś jakiejś zwary cyną (szczególnie koło N400- taki układ z nózkami w dolnej części płyty
  • #3 2463359
    gacek116
    Poziom 14  
    Posty: 155
    Ocena: 13
    ok problem rozwiazany poszukałem czy niema zwarcia i troche stykało przy lewej dolnej diodzie takie dwa kwadraciki czarne były i po 4 nogi miały w jednym znich te dwie nogi sie zlutowały odlutowałem to i smiga wszystkoita jedną diode dolutowałem są juz wszystkie,tylko fon czasami wiesza klawisze trzeba potwierdzenie wcisnąc i wrucic bo tak to czasami nic sie zrobic nieda pewnie wina softu,tez pujdzie do wymiany:D
REKLAMA