logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

3310 3 diody pod LCD nie świecą. 4 pod klawiaturą się żarzą

dayus 04 Lut 2007 00:41 1132 7
REKLAMA
  • #1 3525564
    dayus
    Poziom 21  
    Posty: 606
    Ocena: 68
    Tj. w temacie.
    Co jakis czas 4 diody pod klawiaturką zarzą się na wylaczonym telefonie.
    Po wlaczeniu swieca te z klawiatury.
    Lecz 3 prawe diody nie swiecą pod LCD.

    Za co się zabrać?
  • REKLAMA
  • #2 3525576
    plitom
    Poziom 28  
    Posty: 1437
    Pomógł: 70
    Ocena: 35
    Podnieś N400 i przeczyść zapewne jest troche syfu pod nim
  • REKLAMA
  • #3 3525593
    dayus
    Poziom 21  
    Posty: 606
    Ocena: 68
    Przeciez to nie BGA.
  • #4 3525637
    lechu12
    Poziom 26  
    Posty: 1059
    Pomógł: 55
    Ocena: 25
    Ale użytkownikowi @plitom, chodziło żebyś podniósł pajaka do góry, i oczyścił pola, ale ja stawiam że padł N400

    Pozdro
  • REKLAMA
  • #5 3525647
    dayus
    Poziom 21  
    Posty: 606
    Ocena: 68
    Juz jakis czas sie nie zarza, wiec moze zrobic tylko przejscie z jednej diody i polaczyc reszte rownolegle?

    Musze sprawdzic,czy vibra dziala.
  • REKLAMA
  • #6 3525662
    -=TOMA=-
    Poziom 18  
    Posty: 347
    Pomógł: 15
    Ocena: 8
    Juz jakis czas sie nie zarza, wiec moze zrobic tylko przejscie z jednej diody i polaczyc reszte rownolegle?
    co ci to da jak one niby palas sie na wylaczonym tel, to ze zmostkujesz nie rozwiaze problmu! proboj ztym n400
  • #7 3525697
    dayus
    Poziom 21  
    Posty: 606
    Ocena: 68
    no wlasnie teraz juz nie pala sie na wylaczonym po przeczyszczeniu.
  • #8 3526441
    PiM_FM
    Poziom 25  
    Posty: 946
    Pomógł: 49
    Ocena: 18
    a nie masz przypadkim zwarcia diody do ekranu?

Podsumowanie tematu

✨ W telefonie Nokia 3310 problem dotyczy trzech prawych diod pod LCD, które nie świecą, podczas gdy cztery diody pod klawiaturą zapalają się na wyłączonym urządzeniu. Po wyczyszczeniu elementu oznaczonego jako N400 diody pod klawiaturą przestały się zapalać na wyłączonym telefonie. Sugerowano podniesienie i oczyszczenie pola lutowniczego N400, ponieważ może być uszkodzony. Próby łączenia diod równolegle nie rozwiązują problemu, gdyż diody zapalają się na wyłączonym telefonie. Pojawiła się również sugestia sprawdzenia, czy nie występuje zwarcie diody do ekranu. Dodatkowo autor planuje sprawdzić działanie wibratora (vibra).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA