Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz DVD z Biedronki - czy film i napisy muszą mieć takie same nazwy?

Bittersweet 27 Mar 2006 19:28 1630 12
  • #1 27 Mar 2006 19:28
    Bittersweet
    Poziom 9  

Witam
    Czy aby odtwarzacz dvd otworzył film divx z napisami, napisy te musza miec dokładnie taką sama nazwę? Zamierzam kupic dvd electric z Biedronki:> (odtwarza divx i xvid i polskie txt itd) i mam juz troche filmów dlatego ważne jest dla mnie czy bede mógł zobaczyc to co mam juz nagrane.
    pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 27 Mar 2006 21:29
    datatomek
    Poziom 26  

Tak, oczywiście. Jest to zależne od oprogramowania odtwarzacza. W 99% przypadków tak włąśnie musi być i w dodatku w katalogu z filmem, to ważne.

• #3 28 Mar 2006 09:03
    Bittersweet
    Poziom 9  

A jesli na cd bezpośrednio nagrany jest film i napisy do niego bez żadnego katalogu?

• Pomocny post
    #4 28 Mar 2006 10:29
    Orochimaru
    Poziom 31  

To znaczy że są w katalogu główym, więc nie powinno być żadnych problemów.

• #5 28 Mar 2006 11:50
    Bittersweet
    Poziom 9  

heh dzięki

• #6 28 Mar 2006 17:43
    Zenek
    Poziom 30  

Można jeszcze dodać, że w niektórych odtwarzaczach wybrać można plik z napisami ręcznie z pilota; mam kilka płyt, na których są 3-4 wersje napisów, z pilota wybieram plik, który chcę wczytać...
    Nazwa pliku txt identyczna z nazwą filmu ważna jest wtedy, gdy chcemy mieć"automatycznie" uruchomione napisy, ale jak pisano wyżej, szczegółowo obsługuje to soft odtwarzacza.

• #7 28 Mar 2006 17:46
    red queen
    Poziom 12  

Ja też się spotkałem z tą opcją (w belwoodzie chyba).

• #8 28 Mar 2006 20:56
    Bittersweet
    Poziom 9  

...czyli wszystko zalezy od odtwarzacza i od softu, dzieki.
    Wiecie czy Wiwa lub manta czy Biedronkowy Electric ma takie "pozytywne" funkcje?

• #9 29 Mar 2006 14:28
    samson_13_
    Poziom 1  

Co do kupna sprzetu, wazne zeby odtwarzal jak najwiecej. W gre glownie wchodza manta emperor III i korr (najlepsze do xvid, divx sa wlasnie nie markowe takie jak te). Osobiscie jestem za manta, moze firmware nie jest tak dopracowany, ale sa czeste aktualizacje (czestsze niz w innych) i jest dynamicznie rozwijany.
    Co do napisow w EIII, pliki moga miec inna nazwe niz film, mozna sobie wybrac dowolny. Jeden warunek, to zeby byly w katalogu w ktorym jest film. Co do formatu napisow ( {123}{}, {733}{856}, 0:00:00) bo to tez jest wazne EIII w tej chwili obsluguje chyba wszystkie najbardziej popularne.
    OPIS EIII
    http://www.manta.com.pl/produkty.php?id=1247&lang=pl
    http://www.manta.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4414
    KUPNO
    DVD-016 Emperor 3 Card Reader (Wbudowany czytnik USB <mozna sobie dysk podlaczyc> i kart pamięci.) cena ok 200-250 (mozna znalezc w promocji)
    Nalezy zdawac sobie sprawe, ze zaden z odtwarzaczy nie jest pozbawiony bledow itp, zaden nie odtworzy wszystkiego ale moim zadaniem w tej chwili najlepszym jest wlasnie Manta Emperor III.

• #10 29 Mar 2006 14:37
    red queen
    Poziom 12  

Ja mam DK915, wgrałem soft od mediona, i co ciekawe mój dk czyta płyty(niektóre z trudem, bo je "mieli" zanim zacznie) , a u sąsiada który ma mantę nie czyta(tylko jakby na podglądzie lub wcale).

• #11 31 Mar 2006 20:48
    Zenek
    Poziom 30  

W wiwie - napisy mogą być gdziekolwiek, czasem korzystam z takiej możliwości: mam divx'a na płycie bez napisów, wchodzę do internetu, szukam pliku z napisami, wypalam na płycie cd-rw, wkładam do wiwy, ładuję plik z napisami, wyciągam krążek, zakładam z filmem i...jest ok :) Leci film ze ściągniętymi przed chwilą napisami....

• #12 01 Kwi 2006 15:39
    AxelNext
    Poziom 38  

Bittersweet napisał:
    Zamierzam kupic dvd electric z Biedronki...
    Odpuść sobie ten badziew.
    Polecam odtwarzacz WIWA 138B albo KORR
    Mante Emperora III obecnie nie polecam, chyba że chcesz zostać beta testerem Manty.
    Jest bardzo miernej jakości i jak narazie są problemy z w pełni działającym softem. Wystarczy poczytać posty wk*******ch użytkowników tego modelu na forum http://www.manta.com.pl/forum/ . Dodam że administracja tego forum kasuje posty bardzo nie przychylne temu produktowi i tej marce.
    Czyżby stare czasy wracały ?

• #13 03 Kwi 2006 00:27
    ic_735
    Poziom 15  

Witam

Co do MANTY EMPEROR III też nie polecam. Mam to coś (dostałem uszkodzony i podniosłem). Oprogramowanie jest faktycznie często uaktualniane, jednak posiada już sporo opcji. Można by to w zasadzie jakoś przeboleć bo faktycznie jest wiele poprawek jest jednak jedno ale.

Procedura zmiany oprogramowania za pomocą płyty jest dość niebezpieczna nawet jak robi się to bardzo starannie. Wygląda na jakieś niedopracowanie tego w tym modelu. Odtwarzacze często po prostu po aktualizacji padają.
    Na forum MANTY ludzie opisują niesamowite (to moja opinia) paranoje o sposobie aby wgrać poprawnie i nieuwalić EMPERORA III.
    Podniesienie DVD jak padnie kosztuje około 40 Zł w serwisie firmowym.
    No chyba że masz programator pamięci Flash jakie są w E III czyli układ w obudowie PLCC32 ATMEL AT49F040A i potrafisz go wylutować, zaprogramować i ponownie wlutować. Mi osobiście nieprzeszkadza ewentualne padnięcie, ale typowo to niezły problem.

Osobiście ma terz KORR'a - i z tych dwóch dla typowego klienta polecam KORR'a. Do KORR'a nie ma jak dotychczas jakiegokolwiek dostępnego oficjalnie oprogramowania do uaktualnienia DVD, jednak jest ono dość dobrze dopracowane i jest możliwość pobrania nieoficjalnego oprogramowania poprawiającego jego funkcjonalność.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME