Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia do subofera na głośniki 2x30cm. POMOCY

mc111 28 Mar 2006 15:30 897 2
  • #1 28 Mar 2006 15:30
    mc111
    Poziom 10  

witam. mam zamiar zrobić skrzynie basową do samochodu. mam 2 głośniki do subów 300W RMS każdy. Skrzynia ma być dzielona ścianką na pół. tylko teraz jaka ma być jej pojemność?? najlepiej podajcie wymiary bo nie wiem jak sie pojemność oblicza. z góry thx.

aha i czy wygłuszać ją czymś w środku jakąś gąbką ?? bo mam suboferek z JBL do kompa i on nie jest wygłuszony i daje ładnie.

0 2
  • #2 28 Mar 2006 15:58
    bobaskgb
    Poziom 15  

Masz zamiar zrobic czy juz zrobiles? Jesli masz zamiar zrobic to podaj chociaz co to za glosniki i ich paramerty inaczej w zaden sposob nikt Ci nie wyliczy obudowy anie ewentualnych wymiarow bass reflexow. Pisze ewentualnych bo mozliwe ze glosniki ktore masz zagraja najlepiej w obudowie zamknietej. Obliczanie pojemnosci jest dziecinnie proste mnozysz przez siebie trzy dlugosci wysokosc x dlugosc x szerokosc najlepiej zeby te pomiry byly od razu w decymetrach to dostaniesz wynik w litrach. Nalezy zaczac od tego ze trzeba wiedziec jaka ma byc pojemnosc a do tego juz potrzeba parametrow glosnikow inaczej mozna tylko strzelac na slepo. Co do wygluszenia jesli ma to byc bass-reflex to raczej nie wyglusza sie tego typu obudow a jesli juz to 2-3 cm gabki na kazda ze scian i wystarczy.

0
  • #3 28 Mar 2006 16:06
    Tremolo
    Poziom 43  

Nie wiem nie jestem magikiem nie powiem Ci . Nie jestem Profetą, nie wiem co to za łośniki. Moc do pojemności ma sie jak pięść do oka. Prawdopodobnie sam siebie nie oszczędzasz. Połącz ze sobą komory oszczędzisz na dlugosci ewentualnych BR.

Może uznasz że jesteśmy uwzięci na nieprofesjonalizm, ale:
    Ale odpowiem Ci pelnym zdaniem jaka to powinna byc objętość: WŁAŚCIWA, nie za duża nie za mała; powinna byc taka aby pojemność po odliczneiu BR i łośnika własciwie wspołgrała z glośnikiem, jego parametrami mechanicznymi. Musio byc taka by w sposób całkowicie kompromisowy wyciągła z głosnika mniej więcej po środku dobre proporcje, opoxnienia, niskiego zejścia, brzmienia, wytrzymałości mocowej.

Więc tak: wchodzisz na gorę tego forum, jest taki ładny post dotyczący pomiaru parametrów TS, strojenia bassrefleksów i obsługiwania programów w stylu WinISD. w kórym to programie po jednodniowym studiowaniu zaproponujesz racjonalne obudowy do większości glośników jakie są na rynku a mają rzeczywiste parametry.

0
  Szukaj w 5mln produktów