Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 4355 sypie tonerem

MNNG 30 Mar 2006 01:42 1404 11
 • #1 30 Mar 2006 01:42
  MNNG
  Poziom 9  

  Konica 4355 - po konserwacji, nowy deweloper, tydzień było dobrze, a później zaczyna brudzić. Generalnie za ciemne kopie i toner się sypie, elektroda ładująca aż czarna. Po wyczyszczeniu sytuacja się powtarza. Co robić ?

  0 11
 • #2 30 Mar 2006 07:04
  rafkrzy
  Poziom 16  

  Witam! amoze sypie sie spod walka czyszczacego beben?? czy toner jest ryginalny??

  0
 • #3 30 Mar 2006 12:02
  MNNG
  Poziom 9  

  Toner Katun, a jak mogę się upewnić czy z wałka się sypie ? Poza tym jak wyjmę wywoływaczkę i pokręcę wałkiem magn. to aż chmura toneru powstaje - mam wrażenie, że jest go za dużo w deweloperze.

  0
 • #4 30 Mar 2006 14:37
  serwek
  Poziom 25  

  No i "masz babo słynny placek" w tych maszynach to standard jak lecisz na tonerze "Kat....n".
  Ponadto - czy developer aby napewno był od "K-4355" czy od trochę niższego modelu ? ;/
  Tak się dzieje nawet na tonerze oryginalnym w przypadku gdy toner i developer nie są SPAROWANE ! tzn. developer np. od K-4145 a toner od K-4345, albo Developer od K4355 a toner od oczko/ ciutkę iinej podobnej koparki :).
  Niby działa, kopie robi - ale "twarde" i syfi do maszyny - standard - oszczędności :)
  Jedyne co teraz Możesz spróbować to zmniejsz BIAS i dozowanie toneru.
  Z zabawą listwą "Doctor B.", lub magnetykiem - można ale ostrożnie! Nie wiele może pomóc.
  Jak nie pomoże no to a piać do wymiany materiały.
  Pozdro

  0
 • #5 30 Mar 2006 19:08
  sebono
  Poziom 22  

  częściowo zgadzam sie z serwkiem ale i to duże:
  ta kopiarka pracuje normalnie powtarzam normalnie na tonerze katuna , nośniku od k2028 , tylko bęben musi być orginał i wyregulować trzeba.gwarantuję że zrobie taką kopię o jakiej ci się nie śniło serwek.a co do problemu to:ile ma bęben i jak masz ustawione prądy? napisz tu
  i wtedy zobaczymy? aha czy nie masz dużo białych śladów na elektrodzie ładującej to ważne też bo nie wiem jak ładuje bęben czekam....

  0
 • #6 30 Mar 2006 23:10
  datatomek
  Poziom 26  

  Oczywiście główną przyczyną sypania może być stary bęben jak i zużyta rolka bębna,niekoniecznie katunowskie materiały.Ważne są poprawne napięcia w tej maszynie,na rozregulowanej na pewno dobrze nie będzie.A sprawa rozbija się tylko i wyłącznie o słaby odczyt pomiaru z paska próbnego.Jest jeszcze jedna sztuczka do zastosowania w przypadku gdy z różnych powodów i tak jest zbyt duża gęstość toneru.W tej maszynie płytka refleksyjna do odczytu przez ID sensor jest koloru szarego,więc trochę jasna.Tak to zostało skonstruowane.Należy umożliwić maszynie "głębsze" widzenie tego paska poprzez lekkie jego zaczernienie,np.pisakiem lub naklejką.Powiem tylko że w przypadku całego czarnego przestanie pobierać i zubożeje całkowicie,więc należy zaczernić doświadczalnie.(najlepiej przez skośne czarne prążki malowane pisakiem).Kombinowanie z regulacją PR na ID sensorze nie przyniesie zadowalających rezultatów.

  0
 • #7 01 Kwi 2006 10:53
  serwek
  Poziom 25  

  Oczywiście że można, a nawet należy przyciemnić czujnik. W opakowaniu z n.o. bębnami firmy "FUJI" jest nawet instrukcja procedury (regulacji) i specjalna nalepka do naklejenia. Tak właśnie zmniejsza się dozowanie toneru bez grzebania w kodach i przestawiania licho wie czego. Ale to przy wymianie bębna, a tu wymieniony był Developer. Napięciami elektrod się nie Baw - moja dobra RADA, może być tylko gorzej (skoro przed wymianą nośnika było dobrze ! ).
  Pozdrawiam

  P.S.
  "Sebono" :)
  Napisz Koledze jak przeregulować kopiarkę w końcu to Wortal dla mechaników :)

  0
 • #8 01 Kwi 2006 13:08
  datatomek
  Poziom 26  

  Ta naklejka na sensor pod bębnem jest od czujnika zacięcia papieru a nie od czujnika koncentracji.

  0
 • #9 01 Kwi 2006 13:47
  serwek
  Poziom 25  

  OK Tomku
  Ale jak zmienić czułość czujnika to może właśnie tak (naklejką), a nie flamastrami :).
  A regulacja ładowania elektrody górnej (np. w koparce ze zużytym bębnem ) nic nie pomoże.
  Było podobno dobrze ;) ....?
  Zwróć uwagę że wymieniany był tylko DEVELOPER ( :idea: ) i robiony przegląd !. Myślę że Mechanior zauważył by nalot na elektrodzie.
  Chyba że to nie był Mechanior ...? .......hm......
  Pozdro

  0
 • #10 01 Kwi 2006 14:25
  MNNG
  Poziom 9  

  Dzięki panowie za wszystkie sugestie. Mam do tej maszyny kawał drogi więc proszę o cierpliwość. Napewno wrócę do tematu.

  0
 • #11 01 Kwi 2006 14:29
  datatomek
  Poziom 26  

  Tzn.może i można,tylko że sam czujnik również bada odbicie od czystego bębna,podobnie jak w ricohu,i ten pomiar byłby zafałszowany.Co do regulacji ładowania to regulacja prądu jako taka nie ma sensu gdyż na siatce jest warystor,lub mostek diodowy (chyba właśnie też w 4355,...) który ma właśnie zadanie utrzymać stały poziom ładowania.Nie powiem że drobne zmiany mogą być,ale nie jest to tak jak byśmy chcieli.Można i owszem pobawić się za to warystorem mieniając go na inny,lub zastosować rezystory,wtedy można by regulować ładowaniem poprzez te rezystory,(czyli napięciem na siatce).Maszyna sama też zmienia sobie tą wartość w trybie foto,poprzez ten kabelek przypięty z drugiej strony elektrody.Ale na tym się kończy cała samoregulacja.

  0
 • #12 01 Kwi 2006 18:55
  sebono
  Poziom 22  

  MNNG napisał:
  Dzięki panowie za wszystkie sugestie. Mam do tej maszyny kawał drogi więc proszę o cierpliwość. Napewno wrócę do tematu.
  sory że wprowadzamy zamieszanie ale ja nadal uważaże trzeba wyregulować prądy.......

  0