Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 25PT8303/58. Po włączeniu jest czerwony obraz. Jak naprawić?

rumcajs 31 Mar 2006 16:35 1128 6
  • #1 31 Mar 2006 16:35
    rumcajs
    Poziom 12  

Witam

Mam problem ze swoim tv
    Jak go włączam to pojawia się obraz w czerwonym kolorze pomaga wyłączenie i znowy włączenie

Czego to są objawy i czy można go wyleczyć?

Pozdrawiam Adam

0 6
  • #2 31 Mar 2006 18:14
    darmir1
    Poziom 20  

Być może zimne luty na płytce kineskopu albo układu samoregulacji bieli.

0
  • #3 31 Mar 2006 18:35
    mirex
    Poziom 43  

Witam.
    Rozkręć, obejrzyj płytkę kineskopu, usuń ew. zimne luty. Ja stawiam na uszkodzenie kineskopu. Wtedy gdy poprawnie pracuje ostukaj delikatnie szyjkę kineskopu trzonkiem śrubokręta, jeśli jesteś pewien, że PK jest w porządku a w trakcie ostukiwania wchodzi czerwień lub widzisz jakieś iskrzenie wewnątrz to sprawa jest jasna.
    Wolałbym nie mieć racji.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 31 Mar 2006 22:27
    coolfoot
    Poziom 15  

Witam
    Podaj model kineskopu tak dla pewności.
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Kwi 2006 17:47
    kleono
    Poziom 11  

Bardzo prosto można ustalić, czy to sprawa zuzycia kinola. wystarczy na PK zamienić miejscami podawana prądy na kinol-czerowny z innym. Jeśli nadal będzie żle z tą samą barwą to będzie 100% pewnosci, że to kinol a jeśli nie to będziesz pewny,że kinol masz ok.

0
  • #6 07 Kwi 2006 17:55
    fotobzyku
    Poziom 25  

Moim zdanie to także któraś z tych 2 rzeczy. Albo zimne luty sprawdzić także płytę główną, lub zwarcie, przebicie w kineskopie.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy ten obraz pojawia się z liniami powrotu (cieniutkie poziome linie), czy tylko obaz w kolorze czerwonym?

0
  • #7 08 Kwi 2006 23:17
    rumcajs
    Poziom 12  

Witam

Nie bylo mnie chwile ale juz pisze

Ten czerwony pojawia się właśnie z liniami powrotu takimi poziomymi ale pod małym skosem

Jak na dzień dzisiejszy jakoś nie mam natchnienia żeby sprawdzić co pod obudową, ale to chyba dlatego że nigdy nie był ruszany a to juz albo też dopiero 6 lat

Postaram się zajrzeć w tygodniu do środka ale za wszystkie rady z góry dziekuje :)
    Pozdrawiam Adam

0