.... lub wyjąc fajkę i dotkąc dobrze izilowany wkrętak. Efekt będzie widoczny. Pozdrawiam
Nie polecam tej metody pod żadnym pozorem!
Metoda pierwsza poprawna i bezpieczna! A poza tym jeśli chcesz sprawdzić wysokość WN to tylko sonda Cię ratuje.
Tak jest sonda w.n tłumienie 10000 i podłączasz to pod zwykły miernik (czasem trzeba dobrać opornik korygujący) i mierzysz na zakresie do 200V. Sonde wkładasz pod fajkę (nie zdejmuj jej z kineskopu !
napiecie w/n jest, sprawdziłem na wkrętak , a przy właczaniu i wyłaczaniu monitora na środku ekranu pojawiają sie trójkolorowe błyski nie wiem gdzie szukać uszkodzenia ,i dzieki za rade z śrubokrętem