Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak prawidłowo powinna być zamontowana płyta ceramiczna

malgo3400 03 Kwi 2006 22:28 16297 3
  • #1 03 Kwi 2006 22:28
    malgo3400
    Poziom 2  

Kupiłam płytę Ariston KBT 6124 D BI. Została zamontowana na wysokości 0,5 cm powyżej blatu, czyli zawiera przestrzeń pomiędzy blatem roboczym gdzie zbiera się nie tylko kurz. Ponadto sama płyta posiada dość ostr krawędzie i przy zwykłej nieuwadze można się skaleczyć. Jak mam rozwiązać ten problem, czy zdemontować i na nowo zamontować płytę?. Bardzo proszę o odpowiedź.
    Małgorzata

0 3
  • #2 03 Kwi 2006 23:07
    Qbuś
    Poziom 38  

Do każdej płyty dołączona jest instrukcja montarzu,jeżeli takiej nie posiadasz to skożystaj z mojej porady:Płyta musi leżeć płasko na blacie i musi być zamontowana sztywno (bez możliwości przesuwania) Trzeba też zastosować wszystkie zatrzaski lub elementy mocujące od spodu płyty.Sprawdź też do jakiego blatu przeznaczona jest płyta(niektóre płyty przeznaczone są tylko do blatów o gr.38mm lub większej)Większość płyt posiada też specjalną uszczelkę którą trzeba samodzielnie przykleić od spodu w miejscu gdzie płyta styka się z blatem,przed zamontowaniem płyty.Narazie tyle,jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

1
  • #3 04 Kwi 2006 18:44
    malgo3400
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie. Ale problem mam nadal. Otóż, do płyty nie dołączono żadnych elementów mocujących. Płyta jest tylko osadzona w blacie fakt, że jest stabilna ale nie jest niczym przymocowana. Posiada już uszczelkę ale to z czym mam problem to to, że sama płyta jest umieszczona ok. 05 cm ponad blatem a powinna przecięż do niego przylegać i ma ostre krawędzie Nie wiem gdzie szukać pomocy bo montaż prowadzili "fachowcy". Serwis Aristona przesłał mi tylko instrukcję montażu a dostałam ją przecięż przy zakupie sprzętu i co dalej...
    Mogę tylko odradzić zakupu płyty ceramicznej Ariston KBT 6124 D BI bo ja wtopiłam...

1
  • #4 04 Kwi 2006 20:32
    Qbuś
    Poziom 38  

Plyta musi leżeć na blacie! Jej wystawanie ponad blat (jak piszesz) jest niedopuszczalne! To grozi zalaniem instalacji elektrycznej będącej pod nią i nawet porażeniem prądem!! Według mnie usługa montażu została wykonana niewłaściwie.Jeżeli masz na to jakiś dokument (fakturę,rachunek) zareklamuj to u wykonawcy.Płyta najprawdopodobniej jest w wersji do blatu o gr.38mm,a Ty chyba masz blat 28mm,(sprawdź to),i jeżeli pod płytą jest piekarnik to trzeba go obniżyć tak aby płyta trafiła na właściwe miejsce,i niech Ci nie opowiadają że się nie da.Jestem producentem mebli m.in.kuchennych i podobne problemy są normą (klijent coś już ma ale nie pasuje,nie wymieni bo to przecierz kosztuje).Wystarczy trochę chęci i pomysłu i każdy problem da się rozwiązać.Napisz jak sprawa dalej się potoczy,jestem ciekawy. Cześć.

2