Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić końcówkę mocy SHARP 8800?

djwhite18 07 Kwi 2006 21:08 2172 7
  • #1 07 Kwi 2006 21:08
    djwhite18
    Poziom 9  

witam serdecznie chciałem kupic sobie koncówke mocy SHARP 8800 za 350-400zł czy warto ją kupic tak do zastosowan domowych a moze nawet na jakies małe imprezy oto 3 pytanka na ten temat:

1.Czy czysto gra wzmacniacz
    2.jakie ma konćowki mocy (dokładnie ile maja watt na wyjscie)
    3.jakie najlepiej bylo by kupic kolumny ja mam takie:
    http://www.allegro.pl/item96852282_fabryka_dzwieku_kolumny_pasywne_500w_omnitronic.html

koncówka taka:
    http://www.allegro.pl/item96755965_koncowka_mocy_sharp_8800_1155_w_polecam.html

PROSZE O POMOC POZDRAWIAM

• #2 07 Kwi 2006 22:57
    pieter glosnik
    Poziom 13  

witaj .na moje oko ta koncówka jest warta nie wiecej jak 200zł . ogladalem cos takiego kiedys na pobliskiej gieldzie facet chcial 300zł i wciskał kit ze ma 2x 300W niewiem skąd, troche to za lekkie bylo za te kase lepiej kup 2 diory i podepnij jedna przez druga i bedziesz mial to samo co ta koncówka . jakis bukiet przytargal takiego dzionka do polski z niemiec zepsutego . naprawil za pare groszy i chce 400zl . wyjezdzil sie z nim po gieldach w calej polsce . mróz, snieg, deszcz az ktos mu to kupil .pogral 3 dni i sie mu popsuło o ile nie kupil zepsutej .naprawil i wystawil na alegro . dozbieraj pare zloty i kup sobie koncóweczke ,morze nie najlepsza np .dapa . tylko nie holywooda. ja ci nie polecam tego sharpa kupowac.

Dodano po 6 [minuty]:

dwa altusy ,altony zrobia wiecej halasu jak te twoje kolumny

• #3 07 Kwi 2006 23:23
    jawoks
    Poziom 20  

Według mnie końcówka warta kupna. Sam ją ostatnio kupiłem, ale nie za tą cenę ! za 350-400zł masz całą wieżę sharpa 8800, link do mojej aukcji -> http://allegro.pl/item95497889_wieza_sharp_system_8800_z_konowka_mocy_1155_wat_.html
    Wzmak gra ładnie i czysto, polecam. Uważam że diora to klasa niżej od sharpa. Coś na ten temat można poczytać np. tu -> http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=261&i=34444&t=34444
    Końcówka mocy pobiera te 1150W z sieci i ma 2x320w przy większych znieksztauceniach, przy mniejszych 2x200w. Czy to jest lekkie? Wieża waży 26kg w tym końcówka ok.20kg :|
    Więcej na temat sharpa można poczytać na elektrodzie używając opcji szukaj :)

• #4 07 Kwi 2006 23:31
    marniu
    Poziom 25  

kolejny który pisze 1155 wat poboru heheh , bzdury kompletne , poszukajcie troche na forum , koncówke mozesz kupic pod warunkiem że ma oryginalnego STKa ?

pozdr marniu

• #5 08 Kwi 2006 18:00
    dobryduszek93
    Poziom 9  

marniu!!!.A patrzyłeś kiedyś jak zapier..la licznik od prądu gdy ta końcówka gra pełną mocą?.ha! ha!...sprawdż i dopiero wtedy się wypowiadaj.Ja porównywałem swoją końcówkę (na orginalnych STK4050)z odkużaczem 1100wat i z pięcioma żarówkami 200watowymi (bo tylko 5 miałem) i ta końcówka pobiła odkużacz i te żarówki.
    A mocy w sinusie (realnej) to ma ta końcówka 2x200watt.

• #6 08 Kwi 2006 19:22
    Trabi
    Poziom 36  

Po co Wam moc 2x320W i ponad 1kW ciągnięte z sieci? Czy te dane są wykładnikiem jakości? Wiele sprzętów z mniejsza mocą potrafi lepiej grać.
    SHARP to solidna firma - w każdym razie była solidną. Nie wiem jak teraz z tym sprzętem, ale z lat '70 '80 to był sprzęt bardzo solidnie wykonany. Jak nikt w tym nie grzebał, to pewnie pochodzi.

A swoją drogą... mógł by ktoś sfotografować wnętrze takiego wzmacniacza? Cały czas mnie zastanawia, co tam jest tak ogromnego, że ma taką wielką skrzynkę - chyba nie trafo sieciowe? ;)

• #8 29 Kwi 2006 17:23
    dobryduszek93
    Poziom 9  

Ja swojego szarpa załanczam gdy trzeba jakąś ściane zbużyć :) (moc ogromna) bo niestety tylko się do tego nadaje.Dżwięk beznadziejny...bas jagby za jakąś zasłoną a sopran strasznie ale naprawde strasznie uciążliwy ale muwie to tym którzy umieją odróżnić dobrą jakość,bo jeśli komuś słoń nadepnął na ucho to będzie sobie ją chwalił.Ta końcówka jest zrobiona pod kolumny estradowe i tam jest jej miejsce :) i nie mówcie ze może mam zły przedwzmacniacz bo już stosowałem jakie tylko mogłem,Blaupunkty.Marc i nawet HIFI a ta końcówka zawsze ucinała pasmo i wprowadzała swoją korekte :(.
    Do domu...BEZNADZIEJA!!!!!!!!!!!!!
    Na estrade...SUPER!!!!!!!!!!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME