Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Generator obrazu telewizyjnego PE nie chce pracować. Generator 32768 na kwarcu.

czarownica 10 Apr 2006 19:13 1596 4
    czarownica
    Level 18  
    Kto składał z praktycznego elektronika generator obrazu telewizyjnego
    PE 2/99 strona 11 mam problem z uruchomieniem.
    Zakupiłam płytkę i eprom złożyłam to ale nie chce pracować generator 32768 na kwarcu każdy inny kwarc w pobliżu pracuje muszą być jakieś błędy tam albo na płytce albo na druku . Na elektorodzie gdzieś jest wsad i czytałam że skladali koledzy ale nie mogę znależć tego może ktoś pomoże dziekuję z góry
    stan.
    Level 15  
    Kiedyś go złożyłem i z tego co pamiętam ruszył bez problemowo wszystko było w porządku.
    czarownica
    Level 18  
    Złożony jest ale nie pracuje wszystko jest ok mam problem z generatorem 32768 khz nie pracuje ale kwarce w pobliżu pracują schemat pobieżnie sprawdziłam ale wszystko ok ? może wiesz gdzie na elektrodzie były posty na ten temat i chemat jakieś linki
    stan.
    Level 15  
    Schematu na elektrodzie nie znalazłem, pamiętam że kiedyś ktoś pytał o wsad do pamięci tego generatora. Nie rozumiem tego że pracują Ci kwarce w pobliżu może masz kiepski kwarc. Ja to złożyłem na podstawie oryginalnego schematu z PE płytka też była tam zamawiana. Niestety nie mam skanera żeby wrzucić tu cały artykuł ale jak chcesz to mogę przesłać ksero.
    czarownica
    Level 18  
    zrobiony już kwarc podano nie ten zamontowałam 32768 khz zamiast 32768 mhz działa i jest ok dzieki koniec tematu
    pozdrawiam