logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór sprzętu audio do auta do 2000 zł - JBL, Hertz, Pioneer, Infinity?

krupcia 10 Kwi 2006 23:40 1464 13
REKLAMA
  • #1 2514817
    krupcia
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    Witam. Chce w swoim autku załozyc porzadny sprzed audio. Ma byc glośno (jak trzeba), ale zeby jakosc dzwieku była przyzwoita (NP BASS).
    Cena?? hmm przystępna powiedzmy do 2000zł

    I tu moja propozycja i zarazem pytanie (co sadzicie o tym):
    Przód auta (drzwi)-propozycje:
    1.)http://www.allegro.pl/item96150288_nowosc_harman_jbl_infinity_ref_6510cs_gratis_.html
    2)
    http://www.allegro.pl/item97390395_sklepwroclaw_hertz_energy_100w_rms_wersja2006_gwpl.htm

    tył auta (półka) i tez kilka propozycji:
    1)http://www.allegro.pl/item94881410_pioneer_tsa2011_gwarancja_nowe_sklep_29zl_gratis.html
    2)
    http://www.allegro.pl/item97391619_sklepwroclaw_hertz_ecx_690_2x100w_rms_nowosc2006.html
    3)
    http://www.allegro.pl/item97480822_infinity_693_7i.html
    4)
    http://www.allegro.pl/item97716064_magnat_pro_6930_gwarancja_nowe_sklep_29zl_gratis.html

    no i jedno z najważnieszych WZMACNIACZ:
    1)http://www.allegro.pl/item95215683_jbl_cs_60_2_najlepszy_wzmacniacz_do_twojego_auta.html
    2)
    http://www.allegro.pl/item96444169_blaupunkt_gta4_series_4_kanaly_high_end_4x170w.html
    3)
    http://www.allegro.pl/item94750948_infinity_ref_7541a.html


    CO SADZICIE, CO PROPONUJECIE, CZEKAM NA PORADY
  • REKLAMA
  • #2 2515072
    rojass
    Poziom 15  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    po pierwsze, chcąc zamontować głośniki w drzwiach musisz pamietac o ich wygłuszeniu.
    po drugie napisz jakiej słuchasz muzyki
    po trzecie na cholere ci głosniki za 790 w tylnej półce ? za takie pieniądze można mieć naprawde dobry subwoofer a jak dobrze poszukasz to i na wzmacniacz do niego starczy.
    po czwarte - wzmacniacz bedzie za sałby zeby poprawnie z zapsaem mocy kontrolwac i wykorzystac moc infinity 6510cs.
    Ja proponuje kupic dobre głosniki do przednich drzwi wygłuszyć je, podpiąc głosniki pod dobrej jakości wzmacniacz, do tego subwoofer w bagażniku np JL Audio 10W0 i do niego wzmacniacz.
    w jakim aucie to ma grac, bo to też ważna sprawa.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Co do Hertza ESK, bas ma ładny i dynamiczny, ale tweetery to porażka, sycza, świszczą i wszystko inne oprócz grania.
  • REKLAMA
  • #3 2515691
    krupcia
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    Dziekuje za zainteresowaie :)
    no wiec tak ma to byc volkswagen polo...a muzyka różna hehe z przewagą popu i delikatnego techno, hip hopu itp.
    Co do tuby to narazie wolalbym jej nie miec poniewaz bede potrzebowal bagaznik (a sam w sobie jest mały), dlatego chcialem nadrobic dobrymi glosnikami.
    Dlatego na przod chcialem infinity 90W w RMS a ztylem mam problem bo niewiem jakie czy 9:6 czy normalne, chcialem zeby to one dawaly jakis przyzwoity bass.
    a wzmacniacz to juz inna bajka bo zupelnie nie wiem jak to dobrac (oczywiscie najlepiej bylo by kupic za 1500zł i po problemie ale z kaska tez musze uwazac :)
  • #5 2515859
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    Ty wogole tych ludzi nie słuchaj bo on gadaja głupoty...

    Do przodu głośniki Powerbass za 279zł lub te droższe do tego wzmachol monocar http://www.carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl&id_cat=15&id_item=89
    a z czasem zabudowe na głośniku Oriona C10D który gra w 14 litrowej obudowie np zrobionew w boczku lub w kole była jakis czas temu na allegro do kupienia za 150zł od w-ce mistrza polski CA

    Jak coś pisz pomoge i nie słuchaj tych ludzi brednie pisza
  • REKLAMA
  • #6 2516319
    rojass
    Poziom 15  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    brednie to chyba ty piszesz... wielki znawca. Słuchałes chociaż PB BK-6 ?
    Ale skoro taki dobry, to niech pomaga...
  • #7 2516342
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    Słuchałem wiele razy i montowałem je nawet.
  • #8 2516360
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    PB BK-6 bardzo ladnie graja.Pozdrawiam!!
  • #9 2516380
    rojass
    Poziom 15  
    Posty: 110
    Pomógł: 5
    Ocena: 5
    nie mówie, że PB-BK6 grają źle, bo za ta cene trudno o coś lepszego. Tylko denerwują mnie posty typu, inni pisza brednie, weź to co ja mówie...
  • REKLAMA
  • #10 2516426
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Ja bym wolał bardziej zainwestować w przód niż tył ale to kwestia gustu. Szczerze powiem ze sam mam głośniki w półce i dają przyzwoity bass sa to JBLe z zeri gto 835 jak dobrze pamiętam i do normalnego słuchania sa wystaczajace dają naprwdę fajny basik.
  • #11 2516992
    krupcia
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    hmmmm i sam teraz nie wiem co robic...
    Mike ja chcialem i tyl i przod porzadny i dobry wzmacniacz (tuba moze pozniej)

    a jeszcze jedno pytanie czy glosniki na przod infiniti RMS 90W skutecznosc 91dB sa złe?? one jakos mi podpasowały choc ich nie slyszalem.....
    a tył chcialem
    http://allegro.pl/item94881410_pioneer_tsa2011_gwarancja_nowe_sklep_29zl_gratis.html

    ale jest tyle opini ze sam nie wiem :( chce uzyskac efekt iz kiedy trzeba to gra naprawde glosno ale przy okzji "czysto", ładny bass itd
  • #12 2517050
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    to wybor nalezy do ciebie jesli chodzi o glosniki infinity na przod i te pioneery na tyl sa naprawde spoko bagaznik by robil za komore tlumiaca i mysle ze graly by bardzo ladnie ale zalezy co kto lubi
  • #13 2517076
    Dj Darecki
    Poziom 14  
    Posty: 63
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Jak chcesz Bas (dużo basu) to bez suba sie nie obejdzie.

    Hertz ESK mam takie w drzwiach i dla mnie cienko graja (drzwi wygluszone , wzmak 2x70 rms )

    Ja bym sobie teraz kupil ( jak sprzedam dobrze swoj sprzet ) kpl Powerbassa PB-CK6 v2 + wzmak q-Dimension 4x75 rms + Sub na PB-B1054 wyjdzie okolo 1700 zl i na poczatek powinno zadowolic Ciebie :)



    Teraz Pyka u mnie w VW I [ Hertz ESK165 + Blaupunkt GTA 470 4x70RMS [ około :| ] + sub na Rockfordzie 3410 :D [wzmak siada :cry: ]]
  • #14 2517522
    krupcia
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 1
    hmm Dj Darecki ale ja znalazlem taki wzmacniacz tylko 4x60 W i duzo wieksze i duzo drosze?
    a cos co mozna kupic na allegro (tam zawsze sa rozsadniejsze ceny

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru sprzętu audio do samochodu Volkswagen Polo w budżecie do 2000 zł, z naciskiem na głośność i jakość dźwięku, zwłaszcza basu, bez użycia subwoofera ze względu na ograniczoną przestrzeń bagażnika. Propozycje obejmują głośniki na przód (drzwi) takie jak Infinity 6510cs (90W RMS, skuteczność 91 dB) oraz różne modele na tył (półka) m.in. Pioneer TSA2011, Hertz ECX 690, Infinity 693, Magnat Pro 6930. Wzmacniacze rozważane to m.in. JBL CS 60 2 oraz Magnat Hot Rod 4000. Wskazano konieczność wygłuszenia drzwi dla poprawy jakości dźwięku. Wiele opinii podkreśla, że dla uzyskania mocnego basu bez subwoofera trzeba dobrze dobrać głośniki i wzmacniacz, jednak subwoofer jest rekomendowany dla wyraźnego basu. Krytykowane są tweetery w Hertz ESK za słabą jakość dźwięku. Alternatywnie proponowano zestawy Powerbass PB-CK6 v2 z wzmacniaczem q-Dimension 4x75W RMS i subwooferem PB-B1054 jako rozwiązanie do około 1700 zł. Dyskusja zawiera także uwagi o kompromisach między inwestycją w przód a tył systemu oraz o różnych preferencjach muzycznych (pop, techno, hip hop). Wzmacniacze o mocy 2x70W RMS lub 4x60W RMS są sugerowane jako wystarczające do proponowanych głośników.
REKLAMA