logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tani zestaw audio do VW Jetta: głośniki do 400 zł, JBL, Pyle, Janzar?

teodor76 16 Kwi 2006 20:40 2591 9
REKLAMA
  • #1 2535158
    teodor76
    Poziom 17  
    Posty: 272
    Pomógł: 6
    Ocena: 54
    witam mam pytanko jakie koszta potrzebne , na jakich głośnikach zrobić wmiare tanio żeby tak łupało techno może nawet o połowe mniej , pojazd vw jetta zeztaw ,pioneer radyjko . jbl gto 6000piecyk tak jak na filmie:
    http://www.realmofexcursion.com/videos/REAudio/xxx12.20.wmv
    podajcie jakieś zestawienie głośników nie przekraczając ceny 400zł za sztuke firma jaką wybrać jbl, pyle, janzar
    :D
  • REKLAMA
  • #2 2535212
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  
    Posty: 466
    Pomógł: 7
    Ocena: 60
    Witam,sadzac,po wzmacniaczu,hmm.Moja sugestia.Glosnik bas dwucewkowy 30cm Albo Pioneer rsw 306DVC 2x40hm albo ciut glosniejszy JBL. Ostatnio bawie sie takimi dwoma pionkami w aucie:) Efekt ciut lepszy jak na filmiku.Jade po swietach na podklejenie prawej tylniej szyby w kombi:)
  • #3 2535248
    fotografiks
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Najpierw proponuje zastanowic sie czy chodzi o dobry dzwiek czy taki wyglad...

    dragnie elementow nie ma nic wspolnego z jakoscia dzwieku... no i nie chodzi przeciez o to zeby wszyscy slyszeli jak rejstracja albo cos innego skacze po aucie...

    Proponuje do tych 400 doliczyc wytlumienie...

    i takze przysluchac sie czy na filmie cos gra czy poprostu sa to dzwieki o pewnej czestotliwosci:D
  • REKLAMA
  • #4 2535308
    teodor76
    Poziom 17  
    Posty: 272
    Pomógł: 6
    Ocena: 54
    wiadomo ze wygłuszyc trzeba nie chcę wklejać szyby ale coś w poblisku jaki model tego jbl i jakie koszta i 2 sztuki czy jedna starczy chce to zabudować na tylnym podszybiu na płycie mdf lub wiuowa a skrzynia bedzie w bakażniku niewiem czy wyloty robić do środka auta czy do bagażnika, a chodziło mi o ten filmik xxx12,18
    Załączniki:
    • xxx12.18.rar (648.56 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 2535396
    fotografiks
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Ja mam JBL 6/9 chyba P953 ... nie pamietam dokladnie w kazdym razie zza oceanu ;) jutro napisze dokaldnie jaki model.
    Na poleczce hmm wlasnie chcialem na mdf tylko sie dowiedzialem od pewnego pana ze mdf sie deformuje od wilgoci... no i jest drogi... bo goscie w sklepach "car audio" licza kosmiczne ceny a za dociecie to juz wogoel... koszmar kilka ruchow wyrzynarka......
    Podskoczylem do zakladu stolarskiego i tam pan mi z 7 warstwowej sklejki ktorej warstwy sa jakos tam na odwrot poukladane... docial na wymiar w sumie z materialem za 30 zl:) deska jest gruba bo ma kolo 2 cm... ale efekt jest nieziemski i przy okazji moglem pod polke podwiesic wzmachol takze wszystko ladnie i dyskretnie nie rzuca sie w oczy tylko gra:)

    Oczy wiscie polka juz sie nie podnosi wraz z otwarciem kalpy ;) (Skoda Favorit);) ale to juz wytnie;)
  • REKLAMA
  • #6 2535567
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Ja tylko moge powiedziec ze te glosniczki w roli glownej to Resonant engineering model XXX 12" 700euro za sztuke jak dobrze pamietam :D
  • REKLAMA
  • #7 2536394
    teodor76
    Poziom 17  
    Posty: 272
    Pomógł: 6
    Ocena: 54
    wszystko ok ale nie mogę w necie znalesc tych głośników Pioneer rsw 306DVC 2x40hm i ewentualnie cena lub ten jbl jaki model ,a i jeszcze jedna sprawa czemu dwucewkowy jak wzmacniacz mogę w mostku podłączyć
  • #9 2536821
    <<80Hz
    Poziom 15  
    Posty: 129
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    ja bym sie zastanowil z punktu widzenia wytrzymalosci twoich uszu. osobiscie posiadam jedna 12'' zasilana wzmakiem z nadmiarem mocy i po 10 minutach sluchania na max wytrzymalosci suba wychodzi sie z samochodu z zagwarantowanym na conajmniej 30 minut bolem uszu. a blachy nie skacza i wycieraczka rowniez jest na swoim miejscu. przemysl jeszcze raz ten pomysl.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru taniego zestawu audio do VW Jetta z budżetem do 400 zł za głośnik, z naciskiem na mocne brzmienie techno. Proponowane są subwoofery dwucewkowe 30 cm, m.in. Pioneer TS-W306DVC (poprawna nazwa modelu) oraz głośniki JBL, które mają lepszą głośność i jakość dźwięku. Zalecane jest wygłuszenie wnętrza samochodu dla poprawy efektu basu. Wskazano, że MDF może się deformować pod wpływem wilgoci, dlatego lepszym materiałem na zabudowę jest sklejka wielowarstwowa. Dyskutowano o montażu subwoofera na tylnym podszybiu na płycie MDF lub sklejce oraz o kierunku wylotów bass-reflex (do wnętrza auta lub bagażnika). Zwrócono uwagę na ryzyko uszkodzenia słuchu przy zbyt dużej mocy i głośności. Podano link do aukcji Allegro z modelem Pioneer TS-W306DVC w cenie około 305 zł. Pojawiła się też propozycja głośnika Audion 25 cm do niskich tonów bez wzmacniacza. W dyskusji pojawiły się także modele JBL P953 oraz wzmacniacz Pioneer GTO 6000. Podkreślono, że drgania elementów nie przekładają się bezpośrednio na jakość dźwięku, a ważne jest racjonalne podejście do mocy i wygłuszenia.
REKLAMA