Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xantia - gasna wskazniki, brak stopu ...

26 Maj 2003 09:46 4128 7
  • Poziom 10  
    Witam
    potrzebuje schematu elektryki do citroena xantii (1997)... a moze ktos podpowie mi cos w tym konkretnym przypadku ... problem polega na tym, ze bez konkretnego powodu wysiadaja urzadzenia z obwodu jednego bezpiesznika F12 (klimatyzacja, nawiew, wskazniki na przednim panelu, swiatla cofania i stapu) ... wczesniej wiazalem to z wlaczaniem klimy ... ale wydaje mi sie ze dzieje sie to przypadkowo i odlokowuje sie tez samo przypadkowo ... bezpiecznik jest dobry i styki przeczyszczone ... pomocy
    Robert
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 1  
    prawdopodobnie masz uszkodzony włącznik świateł i kierunkowskazów. Jest to uszkodzenie mechaniczne - obluzowana obudowa tego ustrojstwa powoduje brak łącza (wygaszanie podświetlenia zegarów i inne chochliki elektryczne).Xantie tak lubią mieć. Trzeba rozebrać osłonę kolumny kierownicy, poluzować ustrojstwo, podłożyć kawałek cienkiego plastiku i dokręcić.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    mysle ze to raczej nie ten wlacznik ... bo wszystko wlaczane tym wlacznikiem dziala ... a wiec swiatla, kierunki, i poswietlanie deski tez ... nie dzialaja tylko te urzadzenia co pisalem: wskazniki, stop itd. (wszystko za co wedlug instrukcji odpowiada jeden konkretny bezpiecznik)
    ... i na tym bezpieczniku nie ma napiecia ... ja podejrzewam ze cos nie gra miedzy stacyjka a bezpiecznikami ... czy bezpieczniki ( te mniejsze odpowiadajace za poszczegolne sekcje) sa juz za stacyjka ? ... czy stacyjka zalacza oddzielnie poszczegolne sekcje ? ... bo cala reszta urzadzen ktora powinna dzialac w danym polozeniu stacyjki chodzi bez problemow
  • Poziom 23  
    ja bym wiązał to z czyjnikiem wstecznego (bez konkretnego powodu , po prostu 8 na 10 przypadków coś jest z tym związane,np przewód zewrze do masy, spróbuj równierz wymienić bezpiecznik na oczko większy, czasami jak pracują kilka urządzenia naraz dzieje sie tak jak napisałeś,
  • Poziom 14  
    bezpiecznik jest włączony za stacyjką tak więc pozostaje tylko styki bezpiecznika (ale to odpada bo pisałeś, że jest ok), oraz kostki powpinane z tyłu do skrzynki bezpieczników. Ja bym to zrobił tak: powpinał bym ze 3 żaróweczki - przed bezpiecznik, za bezpiecznik i na wyjściu ze skrzynki bezpiecznikó i poczekałbym aż przestanie działać, wtedy będzie widać, która żaróweczka nie działa i w którym miejscu leży usterka.
  • Poziom 15  
    Walczyłem kiedyś z Xantią objawy choinka na desce. okazało się że woda dostała się do kostek pod lewym nadkolem gdzie łączy się wiązka przednia z tylną
    Pozdrowienia
  • Poziom 10  
    dzieki wszystkim za rady
    ... w weekend bede z tym walczyl ... napisze jak rozwiaze problem
    ... nowe podpowiedzi ciagle mile widziane :)
  • Poziom 10  
    wyglada na to ze racje mial Pschemek ... ( dzieki !!! ) ... nawala prawdopodobnie czujnik wstecznego ... tzn po paru probach wlaczenia wstecznego wszystko sie odblokowalo i teraz nie potrafie wywalac ponownego zablokowania ... skoro dziala zostawilem wszystko bez rozkrecania ... a tak na marginesie czy ktos wie jak latwo jest dostepny ten czujnik wstecznego ?... domyslam sie ze jest przy skrzyni biegow ... czy lepiej samochod na podnosnik, odkrecic oslony i szukac od dolu ??