Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

a51 - "Blokada wł." - Co jest grane??

MnIch 13 Kwi 2006 18:23 1908 10
  • #1 13 Kwi 2006 18:23
    MnIch
    Poziom 10  

Witam. Siemens A51 z pudła od sami swoi. Wsadzam karte simplus i wszystko gra do momentu gdy chcę z niego dzwonic. Gdy wybieram numer pojawie sie komunikat: "Blokada wł." i wszystko. Sms moze wysyłać, odbierać tez. rozmowy przyjmuje...

0 10
  • #2 13 Kwi 2006 19:12
    leon.euro
    Spec od GSM

sprawdz ustawienia uzytkownika lub zabezpieczen czy nie jest właczona kod na "niania"

pozdrawiam leon.

0
  • #3 13 Kwi 2006 19:49
    MnIch
    Poziom 10  

Jakoś niemogę tego znaleść...

0
  • #5 13 Kwi 2006 20:00
    MnIch
    Poziom 10  

Przywracałem kilka razy... A ID jest odkryte...
    Czy mozna jakoś zrobic hard reset?

0
  • #6 13 Kwi 2006 20:03
    BRh+
    Poziom 13  

Witam.

Ostatno tez mialem podobnie ,A51 i "blokada wlaczona".
    Z 10 min szukalem po menu ..i nic.
    Zdenerwowalem sie ... ciach TP ( a tu okazalo sie ze juz byl robiony :) ) ,Joker i .... juz bylo dobrze ,jednak to nie rozwiazanie problemu ,zastanawialem sie ...co moglo byc przyczyna.
    Jak nie znajdziesz innego rozwiazania...to simlocka usun ,pomoze.

Pozdrawiam...

0
  • #7 13 Kwi 2006 21:37
    proofbit
    Poziom 13  

miałem kiedyś podobny problem. wgranie full softu martechem i wszystkie resety nie pomogły. nawet wymiana pamięci. okazało się że była to wina karty. dziwne...

0
  • #9 18 Wrz 2006 08:55
    jpxx
    Poziom 13  

Witam!

Również mam podobny problem z Siemens A51 - "Blokada wł." - taki komunikat przy próbie połączenia. Na innej karcie SIM to samo. Łączy tylko (to jest najdziwniejsze) z numerami, które ma na liście połączeń.

Ustawienia fabryczne nic nie pomagają, a opcji "10 ost." nie mogę sprawdzić, bo jest ustawiony kod apartu (telefon znajomej), którego nie znam. Może ktoś wie, jak go usunąć? (potrzebny master code po IMEI).

Jeżeli pomoże tylko usunięcie simlocka, to będzie musiał trafić do serwisu, bo kabla nie posiadam...

0
  • #11 18 Wrz 2006 09:15
    jpxx
    Poziom 13  

Cóż, trudno, jeżeli się nie da inaczej, to pojedzie do serwisu. Dzięki za fatygę.

0