Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa instalacji elektrycznej Vectra A

bass1988 15 Kwi 2006 17:31 7470 12
  • #1 15 Kwi 2006 17:31
    bass1988
    Poziom 10  

Witam!Czy ktos z uzytkownikow orientuje sie ile moze kosztowac wymiana instalacji elektrycznej w Oplu Vectra A 2,0 16V CDX. Mam na oku taka wlasnie vectre tylko,że ze spalona instalacja a jest w dobrej cenie i zastanawiam się ile może wynieść koszt jej wymiany?Zeby nie okazalo sie ze cena auta + naprawa przekroczy jego wartosc!Z tego co wiem to po spaleniu sie jej elektryczne szyby,lusterka,komputer,itp...działaja....Z góry dziekuje za kazda podpowiedz;)

• #2 15 Kwi 2006 17:36
    bobbik
    Poziom 17  

przecież cała się nie spaliła. Napewno będzie łatwiej naprawić niż upolować do takiego samego silnika z takim samym wyposażeniem.

• #3 15 Kwi 2006 17:39
    bass1988
    Poziom 10  

Interesuje mnie dokladnie ile max moze kosztowac taka wymiana czy naprawa!

• #4 15 Kwi 2006 18:13
    rkris
    Poziom 17  

Mysle ze z znalezieniem wiazek do takiego auta nie bedzie najmniejszego problemu.Ja robilem podobna rzecz w focusie.Dwie wiazki kosztowaly 500zl Ja za robote wzielem 600zl ale obeszlo sie bez demontazu deski.Cena wymiany-naprawy instalacji bedzie podobna.
    Pozdrawiam

• #5 15 Kwi 2006 18:52
    kangurek123
    Poziom 18  

Trzeba pamiętać ,że instalacja to nie wszystko, bo jeśli doszło do zwarcia przez jakiś element to trzeba pomyśleć o jego wymianie.Jeśli okoliczności wystąpienia usterki było bardzo złe mogą być uszkodzone inne drogie elementy np. komputer (i wcale nie od silnika jak kolega pisze ,ale np od air bagu itp, a wtedy do kosztów podanych przez poprzednika trzeba jeszcze takie elementy podoliczać.
    Sprawa jest dość śliska i może być róźnie, ale jeśli chodzi o wiązki to faktycznie na używanych i przekładanych z innego auta koszty nie powinny przekroczyć 2000 zł .
    pozdrawiam

• #6 15 Kwi 2006 18:55
    bass1988
    Poziom 10  

dokladnie nie wiem ale ponoc ten komputer wew,,,samochodu dziala i te wszystkie elektroniczne bajery oprocz wiatraka od klimy

• #7 15 Kwi 2006 19:34
    ponar
    Poziom 21  

ciekawe jak ktoś sprawdził ten komputer, ja robiłem vectrę B ze spaloną instalacją silnika i wyszło ponad 3000zł.

• #8 15 Kwi 2006 22:50
    bobbik
    Poziom 17  

ja kupiłem całą instalację do vectry b x18xe1 bez klimy za 4 stówki.
    Od początku do końca, ze skrzynkami przekaźników, bezpieczników, wszystkimi przekaźnikami bezpiecznikami multitimerem itp.tylko że długo jej szukałem, bo w pobliżu chcieli koło półtora klocka.Do tego dolicz kilka stów za wymianę

• #9 16 Kwi 2006 01:49
    kubus4995
    Poziom 19  

bass1988 napisał:
    Witam!Czy ktos z uzytkownikow orientuje sie ile moze kosztowac wymiana instalacji elektrycznej w Oplu Vectra A 2,0 16V CDX. Mam na oku taka wlasnie vectre tylko,że ze spalona instalacja a jest w dobrej cenie i zastanawiam się ile może wynieść koszt jej wymiany?Zeby nie okazalo sie ze cena auta + naprawa przekroczy jego wartosc!Z tego co wiem to po spaleniu sie jej elektryczne szyby,lusterka,komputer,itp...działaja...Z góry dziekuje za kazda
    podpowiedz;)

Wiesz kolego,zależy na ile jest spalona i od czego poszła,bo to jest istotne bo zazwyczaj trzeba wymianiać cały osprzęt(elektonika nie lubi wysokich °C),kupić minę i wtopić jakieś 4000,- to porażka co nie ale co tam do odważnych świat należy.

• #10 16 Kwi 2006 09:39
    rkris
    Poziom 17  

Mozliwe ze mozna wtopic nawet w niegroznie wygladajacych przypadkach,ale 4 tys to troche przesada tym bardziej nie w vectrze A!Co innego jak by to byla mlode auto o klase wyzsza to koszty mogly by siegnac nawwet 10tys.A tu to nawet jak by mial kupic uderzona lekko taka vectre to napewno nie kosztowala by go 4 tys zl.
    Pozdrawiam

• #11 16 Kwi 2006 12:26
    kubus4995
    Poziom 19  

rkris napisał:
    Mozliwe ze mozna wtopic nawet w niegroznie wygladajacych przypadkach,ale 4 tys to troche przesada tym bardziej nie w vectrze A!Co innego jak by to byla mlode auto o klase wyzsza to koszty mogly by siegnac nawwet 10tys.A tu to nawet jak by mial kupic uderzona lekko taka vectre to napewno nie kosztowala by go 4 tys zl.
    Pozdrawiam

Każdy widzi co kupuje jak ładuje się na minę to jego sprawa,pytanko do kolegibass1988nie wiesz przypadkiem dlaczego to auto się paliło co?

• #12 16 Kwi 2006 17:28
    bobbik
    Poziom 17  

dwukrotnie widziałem w vectrze A spaloną +15 na zasilanie cewki od skrzynki beżpieczników, czy stacyjki. I po wymianie na większy przekrój i naprawy wszystkich dookoła było ok

• #13 17 Kwi 2006 01:47
    kubus4995
    Poziom 19  

Lepiej uważać na tego typu okazje jeśli tylko to np.było przyczyną spalenia wiązki no to jeszcze nie jest żle,gorzej jak wybuchł np gaz ile to już inna historia,nikt mi nie powie że s powodu paru kabli uatko jest okazyjnie sprzedawane,coś mi się wydaje że porządnie poszła ta instalka,na kilometr wali mi tu podstępem.Wiem za dużo polemiki ale jak znam życie auto jest pewnie niezle zwędzone i ktoś pozbywa się problemu.:D:D:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME