Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson DSI 50 PO-04 błąd dekodera

Zbyszek39 18 Apr 2006 07:44 2337 9
    Zbyszek39
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem z ww tunerem.Po załączeniu wyświetla mi się komunikat "04 błąd dekodera".Nie wiem co to oznacza i czy można temu jakoś zaradzić.Może ktoś z szanownych kolegów miał już z czymś takim do czynienia.Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam.
    turek53
    Level 15  
    błąd 04 oznacza wyłaczoną kartę.
    Zbyszek39
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedż.Myślałem że błąd karty to kod 01 ale stąd wniosek że co innego błąd a co innego wyłączenie karty.Pozdrawiam Zbyszek
    turek53
    Level 15  
    błąd 01 to uszkodzona karta, a 04 to karta wyłączona prze operatora ;)
    elektros
    Level 11  
    Witam mam Thomson DSI-50 z oryginalną kartą po***tu.
    Próbowałem wpisać IRD na kartę programatorem Phoenix/Funprog 2w1 programem XNCS 1.8 i na ekranie telewizora pokazuje mi "BŁAD 04 DEKODER ZABLOKOWANY" przed moją ingerencją w kartę pisało"TEGO KANAŁU NIE OBEJMUJE TWOJA SUBSKRYPCJA''
    Może ktoś miał podobne problemy i wie jak pomuc.
    Chciałbym uruchomić tylko kanały niekodowane.
    Pozdrawiam i proszę o odpoeiedż.
    turek53
    Level 15  
    Jesli masz nowe oprogramowanie to nic nie zdziałasz, zostaje ci jedynie wgrac firmware od hiszpanskich odpoweiedników. działa wtedy bez karty na fta ;)
    elektros
    Level 11  
    turek53 wrote:
    Jesli masz nowe oprogramowanie to nic nie zdziałasz, zostaje ci jedynie wgrac firmware od hiszpanskich odpoweiedników. działa wtedy bez karty na fta ;)

Właśnie zapomniałem we wcześniejszym poście napisać,że przez omyłkę wcisnąłem nawe oprogramowanie.
    Widzę,że masz B.DUŻĄ wiedzę na ten temat.
    Proszę o jakiś link gdzie szukać i jak opanować temat z wgraniem oprogramowania.
    Na ferdkach się znam w miarę wiem jak wgrać softy klucze itp. ale DSI-50 dla mnie czarna magia.
    BARDZO PROSZĘ O POMOC.
    turek53
    Level 15  
    Sorry ale pomiliło mi się. softy hiszpańskie są do sagemów, w thomsonie wystarczy do starej karty polsatu wpisać IRD i na razie fta działa
    elektros
    Level 11  
    Właśnie po wpisaniu IRD thomson DSI-50 pokazuje mi "BŁĄD 04''
    Wpisywałem IRD programem XNCS 1.8.
    Proszę o wskazówki
    turek53
    Level 15  
    ale kartę masz starą a nie nową?