logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra 2006 - brak wyświetlania na radiu Blaupunkt Car 300, co zrobić?

Astra2006 18 Kwi 2006 11:21 3350 9
REKLAMA
  • #1 2539551
    Astra2006
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Witam.
    Astra ma dopiero miesiac , byla bez fabrycznego radia wiec kupilem Blaupunkta Car 300 , wszystko gra ladnie lecz nic nie pokazuje na wyswietlaczu .
    Pytanie:
    - czy mozliwe jest by wyswietlacz byl zablokowany fabrycznie?
    - a moze zle kable w kostki powkladali?

    Myk z klawiszami 3+5 nie dziala - sprawdzalem.
    Jest jakas szansa odblokowania tego wyswietlacza poza serwisem?
    A jesli w serwisie to ile wezma za te usluge ?
    Dziekuje , pozdrawiam...
  • REKLAMA
  • #2 2539653
    kotlo
    Poziom 16  
    Posty: 159
    Pomógł: 15
    Ocena: 13
    Tak wogóle to kombinacja klawiszy jest 4+6 wiec moze tak spróbuj powinno zadzialac jezeli udalo ci sie wprowadzic kod a jezeli miales zawieszony to musi ci pomóc ktos madrzejszy :)
  • #3 2539770
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Czy z wyświetlacza znika data po włączeniu radia i jak wprowadziłeś kod nie widząc nic ?

    SławeK
  • REKLAMA
  • #4 2540215
    serwisant_tel_fax_ksero
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 1
    A cokolwiek świeci na tym wyświetlaczu np zegar bo może wyświetlacz całkiem zepsuty albo padły żarówki z od podświetlania
  • #5 2540451
    Astra2006
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Z wyswietlacza nie znika data po wlaczeniu radia a kod jest zdjety na stale , dodam ze wczesniej to radio gralo w Asterce z 1998 r. i bylo OK .
    Wyswietlacz jest dobry , wszystko swieci bi i musi gdyz jak pisalem wyzej Astra ma dopiero miesiac i przebieg 460 km :)
  • REKLAMA
  • #6 2540788
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    W takim razie jeśli nie znika data to masz zablokowany wyświetlacz bo auto opuściło fabrykę bez radia. Odblokować to może głównie serwis urządzeniem o nazwie Tech2, drobne warsztaty nie mają takiego sprzętu.

    SławeK
  • #7 2540834
    Astra2006
    Poziom 11  
    Posty: 5
    OK , a orientacyjnie ile taka przyjemnosc kosztuje w ASO Opla ?
  • #8 2540966
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Zależnie od serwisu i ich humoru.

    SławeK
  • REKLAMA
  • #9 2541531
    Astra2006
    Poziom 11  
    Posty: 5
    OK , serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi , jesli ktos wie to niech dopisze sie do tego topiku ...
  • #10 2566068
    Astra2006
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Wyswietlacz odblokowany przez mechanika specjalizujacego sie w oplach w moim miescie , mial tego TECH2 , za usluge wzial cale 50 zl :)

Podsumowanie tematu

✨ W Opel Astra 2006 zainstalowano radio Blaupunkt Car 300, które działa dźwiękowo, lecz nie wyświetla informacji na ekranie. Wyświetlacz pokazuje datę, która nie znika po włączeniu radia, a kod zabezpieczający jest już zdjęty. Problem wynika z faktu, że samochód opuścił fabrykę bez radia, co powoduje zablokowanie wyświetlacza. Standardowa kombinacja klawiszy 3+5 nie działa, natomiast poprawna to 4+6, jednak odblokowanie wymaga specjalistycznego sprzętu diagnostycznego Tech2, dostępnego głównie w autoryzowanych serwisach Opla lub u mechaników specjalizujących się w markach Opel. Koszt usługi odblokowania wyświetlacza w serwisie lub u specjalisty wynosi około 50 zł.
REKLAMA