Witam
Zaprojektowałem sobie takie urządzenie, którego zadaniem jest włączanie przekaźników gdy otrzyma odpowiedni sygnał od PC. Całość jest podłączona do PC przez złącze równoległe i zasilana przez port USB. Prosze szanownych kolegów o ocene i ewentualną poprawę schematu, zaznaczam że zależało mi na dobrym odseparowaniu portu PC od układu i stąd zastosowane transoptory. Tylko mam problem ponieważ jako drivery do sterowania przeakźnikami oraz do sterowania wogóle układem (IC1 i IC2) użyłem układów ULN2803, ale niewiem do czego podłączyć nogę numer 10 (oznaczoną jako CD+)?? Wiem że jest ona wewnętrznie spięta przez diody, chciałem je wykożystać przy cewkach przekaźników (czego też nie ma narysowanego na schemacie).
Pozdrawiam
Zaprojektowałem sobie takie urządzenie, którego zadaniem jest włączanie przekaźników gdy otrzyma odpowiedni sygnał od PC. Całość jest podłączona do PC przez złącze równoległe i zasilana przez port USB. Prosze szanownych kolegów o ocene i ewentualną poprawę schematu, zaznaczam że zależało mi na dobrym odseparowaniu portu PC od układu i stąd zastosowane transoptory. Tylko mam problem ponieważ jako drivery do sterowania przeakźnikami oraz do sterowania wogóle układem (IC1 i IC2) użyłem układów ULN2803, ale niewiem do czego podłączyć nogę numer 10 (oznaczoną jako CD+)?? Wiem że jest ona wewnętrznie spięta przez diody, chciałem je wykożystać przy cewkach przekaźników (czego też nie ma narysowanego na schemacie).
Pozdrawiam