Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Długość kabla RS232. Połączenie komputera i tunera.

21 Apr 2006 03:14 6568 6
 • Level 17  
  Jaka moze być długośc kabla łączącego komputer z tunerem (chodzi mi o COM)?
  Połączenie było by za pomoca skrętki komputerowej (ew. moze coś lepszego?), ile max da sie wycisnąć? Poszło by na 50m i moze więcej?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 18  
  Z tego co czytałem RS 232 może skutecznie pracować na kablach do 20 m i na takich długościach pracowałem bez żadengo problemu, przyznam szczerze że nie próbowałem wykorzystywać dłuższych kabli do RS. Na większe odległości dużo lepszym rozwiązaniem transmisji szeregowej jest RS422 to możesz smigac na kilkaset metrów.
 • Level 11  
  Witam ja mam Fergosona podłaczonego 30 metrów i działa,ale soft mi znacznie dłuzej wgrywa (a wiec sa juz wielkie straty)

  Pozdrawiam Maciek
 • Level 13  
  zawsz mozna przeciez wgrac na krótkim kablu, a uzywac na dlugim... hmmm ciekawy temat bo niedlugo bede przerabiac to. wiec akurat nada mi sie... hehehehe 39 metrow... to jest niezle... pozdrawiam.
 • Level 16  
  a jaki przewód polecacie do tak długich kabli?
 • Level 39  
  Wbrew pozorom bardzo dobrze sprawuje się płaski 4-żyłowy kabel telefoniczny - 2 środkowe żyły podłączone do masy, a skrajne to rxd i txd. U mnie tak działa połączenie tunera (ferguson) z komputerem od kilku miesięcy, długość kabla 20m. Robiłem też próby z ekranowanym kablem audio o takiej samej długości, ale były problemy z poprawną transmisją, prawdopodobnie za sprawą znacznej pojemności takiego kabla.