Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka gracja pdg 585c - pobiera wode i pobiera

22 Kwi 2006 09:39 5533 28
  • Poziom 19  
    wczoraj robiłem porządki w łazience odsuwałem pralke i przy okazji
    wyczysciłem sitko z tyłu pralki tam gdzie sie przykręca wąż z zimną wodą.
    no i dzisiaj żona włącza pralke i mówi że dzieją sie dziwni rzeczy.

włącza pralke a ta pobiera ciągle wode że się przelewa. nawet jak wyłączy pralke wyłącznikiem to wciąż nabiera wody.
    przy praniu zasadniczym woda wlatuje do dwóch komór a powinna tylko
    do jednej

czy to możliwe że od przesunięcia pralki mogłem cos uszkodzić.

bardzo proszę o pomoc - co mam robić
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 31  
    Przy ruszaniu sitka zanieczyszczenia dostały się do elektrozaworu powodując jego zablokowanie w pozycji "otwarty". Znając Grację jest tam elektrozawór włoski nierozbieralny. Należy udać się do sklepu i kupić nowy. Jak krzykniesz sprzedawcy o "elektrozawór do Gracji" to na pewno sprzeda Ci ten właściwy :D Pralka swego czasu popularna w Polsce. I nawet dzisiaj jeszcze dużo ludzi ją posiada :? :|
  • Poziom 19  
    ile może kosztować taki elektrozawór ?
    i czy to trzeba wymienić całość czy tylko któryś z tych małych elektrozaworków?
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    jonbob napisał:
    ile może kosztować taki elektrozawór ?
    i czy to trzeba wymienić całość czy tylko któryś z tych małych elektrozaworków?

Cały!!!!!! około 35pln
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przy elektrozaworach produkcji polskiej czyli rozbieralnych, można wymienic tylko sprezynki wewnątrz elektrozaworu i wszystko działa cacy.Wymiana dotyczy wszyskich trzech zaworów.
  • Poziom 19  
    dzięki już wszystko jest ok .przynajmiej tak mi się wydaje.
    przeczyściłem zawory ,były pozatykane gumki.
    tylko żona jeszcze coś mówi że woda na praniu zasadniczym wlatuje do
    komory od prania wstępnego i nie zabiera proszku

wiecie oco chodzi?
  • Specjalista AGD
    Pomieszałeś kabelki.

:arrow: staszekf
    A te sprężynki ma wziąć z długopisów :D
  • Poziom 19  
    nierozumiem co napisałeś
  • Specjalista AGD
    Pisze kol.zayzayer ze zamieszales z kabelkami.
    I tego sie trzymaj.
  • Specjalista AGD
    Opisz który wąż do jakiej przegródki prowadzi. Ty widzisz pralkę, a my nie. I chyba nie myślisz, że my z głów robimy sobie śmietniki zapamiętując takie pierd.ły.
  • Poziom 26  
    Fioletowy i brązowy odwrotnie, o ile mnie pamięć nie myli.
  • Specjalista AGD
    Brązowy z z fioletowym
  • Poziom 19  
    a tak na poważnie to jakie wreszcie te kolory?
    Kol. rumpel wyżej napisał fioletowy i brązowy odwrotnie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    napisałem ci wyżej żle ale już poprawiłem
  • Poziom 31  
    Qrde facet :!: Na wstępnym ma lecieć tylko przez lewą, na zasadnicznym i płukaniu wahadłowym przez lewą i prawą jednocześnie wraz z poborem ciepłej wody (wynalazek Polara -pobór ciepłej wody na płukaniu wahadłowym). Przy płukaniu ma lecieć tylko przez lewą tak jak na wstępnym a przy apreturze przez lewą i środkową :wink: Już kiedyś ktoś napisał na tym forum odnośnie podłączania zaworów, że "prostsze może być tylko założenie paska klinowego" :)
  • Poziom 10  
    Prosze mi wybaczyc, ale jestescie dla mnie ostatnią deską ratunku, bo jak nie to musze wywalic ze 1400 na nową pralkę. Jest taki problem, zaznaczam ze ja nie piore to moze bede mylne spostrzezenia, ale zauwazyłem, że:
    1/ pralka cały czas pobier a wode, raz zakręci bebenem i znowu pobier a ta dotychczas pobrana ucieka
    2/ woda , która jest w pralce w momencie wyłaczenia z sieci tez ucieka i nic nie zostaje w środku komory piorącej
    3/ na praniu zasadniczym woda przechodzi przez szufl;adke z praniem zasadniczym ale rowniez i wstepnym

Wyczytałem wczesniej ze moze to nie koniecznie musi byc programator, prosze o jakies instrukcje.
    Ja jestem laikiem ale lewych rak nie mam, prosze was koledzy o pomoc. Z powazaniem Slawek
  • Specjalista AGD
    Efekt zassania - masz wąż odpływowy zbyt nisko, względnie wsadzony do kratki ściekowej, względnie podłączony odpływ do pionu bez odpowietrzenia...itd. Zawieś wąż odpływowy na wannie lub umywalce i będzie OK :D
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    Efekt zassania - masz wąż odpływowy zbyt nisko, względnie wsadzony do kratki ściekowej, względnie podłączony odpływ do pionu bez odpowietrzenia...itd. Zawieś wąż odpływowy na wannie lub umywalce i będzie OK :D

wykluczone, waz jest tam gdzie był zawsze na odpowiedniej wysokości
  • Specjalista AGD
    To na jakiej zasadzie, woda ucieka Ci z wyłączonej pralki ?????
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    To na jakiej zasadzie, woda ucieka Ci z wyłączonej pralki ?????

WITAM. Normalnie np. włącze w trakcie prania, to woda powinna zostac w srodku bebna a ona spływa wezem odpływowym do sciekow.
  • Poziom 32  
    Z tyłu na bębnie pralki znajduje się komora hydrostatu (plastikowa falka do której dochodzi wężyk ) wymontuj ją ze zbiornika i po oczyszczeniu wklej z powrotem powinno być OK. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    staszekf napisał:
    Z tyłu na bębnie pralki znajduje się komora hydrostatu (plastikowa falka do której dochodzi wężyk ) wymontuj ją ze zbiornika i po oczyszczeniu wklej z powrotem powinno być OK. Pozdrawiam.

Help me.
    Zrobiłem to co napisałes , było tam troche kamienia ale to nic nie pomogło. A moze to ten elektrozawór, ja nie wiem ale moze ktos ma wiecej doswiadczenia. Teraz sam patrzyłem top ta pralka jednoczesnie pobiera na praniu zasadniczym na przykład i jednoczesnie woda ucieka wezem spustowym do scieku. jak wyłącze pralkę to woda tez sama powoli spływa do scieku. Poza tym jeszcze musze sprawdzic bo gdzes cieknie mi na bebnie od lewej strony. Jesli ktos jest w stanie mi pomoc to bede wdzieczny.
  • Poziom 38  
    Masz typowy lewar z powodu nieprawidłowego zamocowania węża. Koniec węża spustowego znajduje się niżej niż poziom wody w pralce i z tego powodu po wyłączeniu pralki woda dalej spływa. Za pobieranie wody odpowiada hydrostat i elektrozawory. I w tych miejscach szukaj usterki. Powodzenia
  • Moderator AGD
    agent2107 napisał:
    nares napisał:

wykluczone, waz jest tam gdzie był zawsze na odpowiedniej wysokości

Ale jestes uparty tu masz wszystko, czarno na białym!!!
  • Poziom 10  
    Zbych034 napisał:
    Masz typowy lewar z powodu nieprawidłowego zamocowania węża. Koniec węża spustowego znajduje się niżej niż poziom wody w pralce i z tego powodu po wyłączeniu pralki woda dalej spływa. Za pobieranie wody odpowiada hydrostat i elektrozawory. I w tych miejscach szukaj usterki. Powodzenia

Wąż jest na wysokości około 70 cm i tak było cały czas i nie wpływało na prace pralkii. Poza tym nie napisałem bo to wylewanie to nie jest praca pompy wypompowującej wode jest to proces samoczynny , pralka tak jak by przeciekała i nic nie zatrzymuje pobieranej wodyu w środku bebna po prostu ona z niego ciecze.
  • Poziom 38  
    Jeżeli nabiera wody powyżej poziomu węża to woda przelewa się przez wąż spustowy. Jeżeli pobór wody występuje nawet po odłączeniu pralki od prądu to wymień wreszcie elektrozawory. Jak ustaje po odłączeniu prądu wyczyść układ hydrostatu (polecam przycisk SZUKAJ) Jak to nie pomoże zaproś fachowca który tak prosta usterkę usunie bez problemu.
  • Poziom 32  
    Dla próby zawieś ten wąż na wannie i zobaczysz jaki efekt Pozdrawiam.