Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Gracja PDG585 nie pobiera wody w czasie prania

hghghg 24 Paź 2009 14:00 3012 7
  • #1 24 Paź 2009 14:00
    hghghg
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z pobieraniem wody do prania zasadniczego i do pobierania płynu do płukania.
    Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 24 Paź 2009 15:06
    bolo51
    Poziom 17  

Za pobieranie wody są odpowiedzialne elektro-zawory.Trzeba spr.cewki czy nie są spalone,oraz czy dochodzi napięcie do nich.

0
  • #3 25 Paź 2009 10:30
    hghghg
    Poziom 2  

Sprawdziłem i wymieniłem na nowe ale objawy nadal są takie same. Do jednej cewki nie dochodzi prąd.

0
  • #4 25 Paź 2009 11:15
    zetfa
    Poziom 20  

Trzeba rozebrać programator i naprawić uszkodzoną sekcję.Jeśli tego nie robiłeś wezwij lepiej fachowca.W każdym razie da się naprawić bez kupowania nowego programatora. Doraźny sposób - jeśli koniecznie trzeba już prać, to do czasu naprawy zamiana wężyków na zaworach,lub puszce poboru proszków.Wtedy jednak pobierana będzie woda tylko w tych programach,gdzie działa zawór prania wstępnego(na płukaniu też).Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Wrz 2010 14:48
    Przemski1
    Poziom 15  

Ja mam troche inny problem z tą pralką. Mianowicie woda leci bardzo małym strumieniem praktycznie bez żadnego cisnienia zarówno jak na praniu wstepnym i zasadniczym, czym moze to byc spowodowane? Cisnienie w kranie jest ok.

0
  • #6 23 Wrz 2010 15:19
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź i oczyść sitko na wejściu elektrozaworu, odłącz przewody wodne z pojemnika proszku i cienkim wkrętakiem przebij zakamienione krućce pojemnika , załóż przewody wodne i ściśnij najlepiej metalowymi opaskami bo plastykowe lubią pękać.

0
  • #7 23 Wrz 2010 17:06
    Przemski1
    Poziom 15  

Dzieki:D Sitko przed elektrozaworem było zawalone brudem. Wszystko już hula.

0