logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zasilacz LC 300 ATX. Co to jest za tranzystor oznaczony Q1?

brofran 22 Kwi 2006 10:20 1629 2
REKLAMA
  • #1 2553473
    brofran
    Poziom 41  
    Posty: 6632
    Pomógł: 648
    Ocena: 1400
    Uszkodzony mam zasilacz jak w temacie. Jest to produkt made in China.
    Nie startuje strona pierwotna , bo widocznym uszkodzeniem jest rozsypany tranzystor Q1 ( pierwszy z lewej na radiatorze). Nie da sie odczytac jego symbolu - obok niego jest Q2-2SC2625. Moglibyscie podac symbol Q1 ??
    A tak do tematu - wydaje mi sie ze powodem uszkodzen tanich zasilaczy jest niestaranny montaz . W tym konkretnym 2 sruby mocujace tranzystory do radiatorow byly lużne!! No i nie dziw ze tranzystory padaja.
  • REKLAMA
  • #2 2553496
    elektronik_tk
    Poziom 26  
    Posty: 1146
    Pomógł: 18
    Ocena: 50
    Mam taki zasilacz . u mnie są tranzystory:
    Q1- 2SC5763
    Q2- 2SC5763
    Po lewej na tym radiatorze siedzi u mnie Q3 jest napisane na nim:
    K0248
    SSS
    2N600B

    dla ścisłości licząc od lewej na radiatorze mam: Q3 Q1 Q2
    A i symbol mojego zasilacza to dokładnie LC-A300ATX
  • #3 2553957
    brofran
    Poziom 41  
    Posty: 6632
    Pomógł: 648
    Ocena: 1400
    Wychodzi zatem na to ze ten sam typ lecz elementy rozne. Dla mnie wazne za Q1 i Q2 sa to te same tranzystory. U mnie Q3 tez jest inny - siedzi tam C5027. No i pamietajcie dokrecic srubki mocujace tranzystory do radiatorow.

    Jednak moj typ nieco rozni sie od twojego : 300ATX - A300ATX !!
REKLAMA