Mam problem z kolorem czerwonym w Panasonic TX-29AD1C. (chassie EURO 1M)
Wszystko działa tylko obraz jest w odcieniach zielono niebieskich,
brak koloru czerwonego.
Sprawdzałem wzmacniacze RGB i wszystko jest ok.
Próbowałem nawet eksperyment typu:ze wzmacniacza B puścić
sygnał na katodę R (brak obrazu).
Natomiast gdy puściłem sygnał z toru wzmacniacza R na katodę B
(oczywiście po uprzednim odłączeniu toru wzm B) jest obraz.
Podejrzewam że to trafiony jest kineskop - brak emisji katody R
ale może się mylę.
Szukam również kodów serwisowych do tegoż odbiornika
Pozdro
Wszystko działa tylko obraz jest w odcieniach zielono niebieskich,
brak koloru czerwonego.
Sprawdzałem wzmacniacze RGB i wszystko jest ok.
Próbowałem nawet eksperyment typu:ze wzmacniacza B puścić
sygnał na katodę R (brak obrazu).
Natomiast gdy puściłem sygnał z toru wzmacniacza R na katodę B
(oczywiście po uprzednim odłączeniu toru wzm B) jest obraz.
Podejrzewam że to trafiony jest kineskop - brak emisji katody R
ale może się mylę.
Szukam również kodów serwisowych do tegoż odbiornika
Pozdro