Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel SPLZ1010 v1.2 cały czas miga sygnalizator optyczny

25 Kwi 2006 17:07 3296 6
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mój znajomy ma Syrene Satel SPLZ1010 i problem z sygnalizacja optyczną, która cały czas miga, wystarczy podpiąć zasilanie i już zaczyna pracować. Reszta syreny jest sprawna i działa normalnie. Może ktoś z Was drodzy koledzy miał juz podobny przypadek i wie co jest źle.
    Pozdrawiam ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Twoj znajomy ma najprawdopodobniej zle podlaczony sygnalizator.. jest to model z wlasnym zasilaniem, jego podlaczenia sa nieco inne anizeli typowego sygnalizatora zasilanego z centrali... najprawdopodobniej omylkowo podlaczyl wyzwolenie sygnalizacji optycznej... Polecam odwolac sie do instrukcji obslugi sygnalizatora... :) Podsaj jaka to centrala to przesle opis dokladnego podlaczenia :)

Pozdrawiam :)
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    dodac zworke na PLO=Alarm optyczny gdy na wejsciu STO jest 12V
  • Poziom 12  
    viper82 napisał:
    Witam!
    Mój znajomy ma Syrene Satel SPLZ1010 i problem z sygnalizacja optyczną, która cały czas miga, wystarczy podpiąć zasilanie i już zaczyna pracować. Reszta syreny jest sprawna i działa normalnie. Może ktoś z Was drodzy koledzy miał juz podobny przypadek i wie co jest źle.
    Pozdrawiam ;)

Czy ten sygnalizator świeci cały czas tak jak w stanie alarmu? czy tylko miga ?
    Bo jest w nim jeszcze dioda LED, która miga gdy jest podłączone zasilanie 12V ... efekt ten można wyłączyć zdejmując zworkę JP8 na płycie.
  • Poziom 15  
    Witam ponownie!
    Przepraszam, że dopiero dziś odpisuje, ale późno wracam do domu i nie mam siły na włączenie komputera.

A więc tak będę odpisywał po kolei:
    koledzy:
    lukaszkrucz raczej nie jest to wina złego podłączenia, bo to urządznie cały czas działało, aż pewnego dnia padło. Równiez myślałem, że wina lezy w złym podłaczeniu, ale odpiąłem wszystkie kable, zostały tylko zasilające i stroboskop dalej miga.

Józef18 niestety, ale nie wiem jaką ma centralke, mogę sie dowiedzieć, ale czy to w czymś pomoże?

SMDmaniak hmm, no to może być to, jutro to sprawdze i dam znać.

serw sygnalizator miga, ale to nie jest miganie diody, normalnie mruga stroboskop (palnik) taki jak w aparacie foto :) Wydajnie mi się, ze sygnalizotor zachowuje sie tak jakby był wywołany alarm.

Wielkie dzięki za zainteresowanie!!
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam ponowinie.
    Wreszcie podłączyłem tą syrene, co dziwnego sie okazało, po podłączeniu zachowuje sie jak nowa, czyli wszystko wróciło do normy, widocznie coś się musiało powiesić w niej i dlatego sygnalizoator optyczny mrugał. Syprena pracuje już od kilku dni i jest ok, wiec temat uważam za zamknięty.

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.