Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR SHARP VC-A30BP. Na wyświetlaczu DEV i żaden przycisk nie działa.

rtv48 02 May 2006 20:42 2013 5
 • #1
  rtv48
  Level 18  
  Witam !!! Mój problem polega na tym że po naprawie przetwornicy [ wymiana elektrolitów ] video przyjmuje kasetę ,głowica się kręci a na wyświetlaczu pisze DEV i żaden przycisk nie działa oprócz ON OF i EJECT po wyjęciu kasety głowica dalej się kręci , staje dopiero po wyłączeniu OF , czasami jak załapie to chodzi dobrze,zauwarzyłem że wysięgnik nie wyciąga taśmy do pozycji stop ,bardzo proszę o pomoc ,DZIĘKUJE.
 • #2
  Mariusz Ch.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.

  Sprawdź czujnik rosy. Jest to taka mała płytka ceramiczna przy silniku napędu windy.
  Pzdr.


  p.s. Przemyj to benzyną ekstrakcyjną lub denaturatem.
 • #3
  rtv48
  Level 18  
  Witam po długiej nieobecności.
  Chciałem podziękować panu Mariuszowi za trafną podpowiedz, a więc przemycie spirytusem nic nie dało, lecz gdy podgrzałem luty głowica staneła i było wszystko dobrze lecz po paru min. napis [DEW] powrocił. Zauważyłem, że napięcie na czujniku rośnie od 0,120 [jest ok] do 0,560 [napis powraca ]. A może go spiąć na krotko? Wtedy wszystko ok, czy tak można?
  Dziękuje za naprowadzenie
  POZDRAWIAM
 • Helpful post
  #4
  maryann
  Level 37  
  Albo tak, albo go wymienić. To zależy, czy robisz dla siebie lub czy ktoś potrafi zachować się odpowiedzialnie i nie włączać zimnego sprzętu w ciepłym pomieszczeniu(np. po przyniesieniu go zimą z zewnątrz do mieszkania). Poza naturalnymi skutkami wynikłymi z włączenia zimnego sprzętu, nie niesie zwarcie tego czujnika żadnych konsekwencji.
 • Helpful post
  #5
  Mariusz Ch.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.
  Jeśli czujnik uległ awrii to zwarcie jego zablokuje tylko wzmacniacz czujnika i nie jest to grożne. Przed tym sprawdziłbym napięcia z przetwornicy. Jeśli są dobre to zwieraj. Pamiętaj,że to działanie doraźne.Zabezpieczeń nigdy dość.
  Pzdr.


  Przepraszam,ale nie mogę zjechać niżej z tą prowizją. Ja swoje a automat swoje:cry:.W załączniku jest fragment przetwornicy-> strona wtórna.
 • #6
  rtv48
  Level 18  
  Dziękuje za jednoznaczne podjęcie decyzji . Zwarłem rezystorem 1k i chodzi jak burza,kolegę uprzedziłem o konsekwencji .Apropo przetwornicy wcześniej wymieniłem wszystkie elektrolity. Jeszcze raz dzięki za pomoc .POZDRAWIAM. problem rozwiązany i zakonczony dzięki wam .