Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam pralkę 5, 10, 15 lat - jak ją oceniam?

04 Maj 2006 11:11 2088 2
  • Poziom 16  
    Ponieważ temat jaką pralkę kupić rozrósł się niemiłosiernie a poza tym fragmentami zamienia się w przepychanki słowne zwolenników różnych opcji proponuje temat nieco zawężony.
    Proszę o wpisy osób które mają pralkę juz kilka ładnych lat (powiedzmy że mniej więcej powyżej 5) dotyczące tego jak się w tym czasie sprawowala, jej wady oraz zalety.
    Ponieważ i tak modeli tych już sie nie produkuje wiec przy ich określaniu nie trzeba - jak sądze - podawac dokładnego modelu lecz firmę oraz typ (czy ładowana od góry, jej głebokość itp.).
    Takie informacje jak sądzę bedą przydatne dla szukających obecnie najlepszego zakupu (najlepszej marki).
    Jeszcze jedno - osoby które sądzą że takie informacje są dziś bezwartościowe (a są takie na pokrewnym temacie) proszę o niewpisywanie się tutaj lecz założenie wlasnego tematu.

Sam mialem polar grację, która baaaardzo intensywnie uzytkowana (2 malych dzieci) wytrzymala u mnie lat 11, a gwozdziem do trumny był dziurawy zbiornik w polaczeniu z nawalonym łożyskiem. Po drodze wymienialem amortyzatory, programator, czujnik temperatury, jakies styki.
    Tak że do idealu bylo daleko, tym bardziej ze u moich rodzicow funkcjonuje do dzis pralka polar ponad 20-letnia.
    Pozdrawiam
  • Specjalista elektryk
    Ja mam pralkę Polar (LUNA 385). I tak:

-Wielką wadą jest dla mnie to, że za słabo płucze. Stara WIATKA po praniu robiła 2 płukania, odwirowywała pianę, znowu płukała i odwirowywała. LUNA tego nie robi, dlatego da się wyczuć w ubraniach proszek.
    -Wysiadło w niej łożysko (bęben robi spory huk).
    -Cieknie (na 100% pompa).
    -Wiruje słabo (chyba 300-400 obr.). W porównaniu z dzisiejszymi 1000-1200 obr. wypada byle jak.

Wg. mnie pralki z załadunkiem od góry są lepsze i trwalsze. Dlaczego? Bęben jest zawieszony na łożyskach z obydwu stron (w tradycyjnych jest jedno, na które położone jest bardzo duże obciążenie bębna). To daje lepsze wyważenie bębna i trwałość tych mocowań.
    Są wygodniejsze, bo nie trzeba się przed nimi kłaniać, żeby wsadzić pranie.
    Są mniejsze.

Pozdrawiam
  • Moderator
    Czyżbyś chciał kupować 15-letnią pralkę? Takie opinie są bez sensu, dzisiejszy sprzęt nie ma nic wspólnego z produkowanym kiedyś, nawet pod tą samą marką.